Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Materace | 2023-09-12
Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Każdemu z nas zależy na tym, aby zainwestować w taki materac, który będzie idealnie do nas pasować. Aby tak się stało, nasz wybór nie powinien być przypadkowy. Nie możemy zignorować tak istotnych kwestii jak na przykład waga. Jaki materac będzie zatem najlepszy dla osób z nadwagą bądź otyłością? Poznaj najlepsze opcje!

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac dla otyłych?

Przy wybieraniu materaca dla osób z nadwagą należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli bowiem zainwestujemy w nieodpowiedni materac, możemy zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Taki model nie powinien być zbyt miękki. Inaczej nasze ciało będzie się zapadać, a kręgosłup nie będzie miał prawidłowego podparcia. Warto wiedzieć, że materace dostępne na rynku mogą posiadać twardość H1, H2, H3 lub H4. Dla osób o większej wadze producenci polecają modele H3 lub H4. Są to twarde i wytrzymałe produkty. H3 będzie odpowiedni dla tych, którzy ważą od 70 do około 100 kilogramów. H4 to rozwiązanie dla tych, których waga przekracza 100 kilogramów. Kolejną kwestią, nad którą możemy się zastanawiać podczas wyboru materaca, to jego wypełnienie. Czy wiemy, jakie będzie najlepsze w tym przypadku? Dużą rolę w tym przypadku odgrywają osobiste preferencje. Jeśli zależy nam przede wszystkim na wytrzymałości, postawmy na materac lateksowy. Gdy jednak szukamy elastyczności i sprężystości, zainwestujmy w materac wysokoelastyczny. Oprócz tego dobrze, abyśmy zainteresowali się rozmiarem materaca. Należy wybrać taki, który zapewni nam swobodę ruchów i umożliwi znalezienie wygodnej pozycji. Dla większych osób, które kupują model do łóżka pojedynczego, świetnie sprawdzi się rozmiar 100x200 lub 120x200.

Jaki materac dla osób z nadwagą?

Nie można ukryć, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli materaca. Aby ułatwić wybór tego idealnego, przedstawiamy materace, które są szczególnie godne uwagi. Hilding Melody spełnia wszystkie niezbędne warunki dla materaca dla osób z nadwagą, a do tego posiada szereg dodatkowych, przydatnych właściwości. Wyróżnia go przede wszystkim antybakteryjne i przeciwgrzybicze działanie. Jeśli zatem wiemy, że w nocy dużo się pocimy, jest to opcja dla nas. Model składa się z wypełnienia lateksowego, co oznacza, że jest odpowiedni dla alergików. Oferuje ponadto świetną wytrzymałość i 7 stref twardości. Mogą z niego korzystać osoby, których waga sięga aż do 140 kilogramów. Hilding Modern również pozwala na komfortowy wypoczynek użytkownikom ważącym ponad 100 kilogramów. Polubią go zwłaszcza Ci, którzy szukają dopasowania i przyjemnego podłoża. Zawiera on w sobie specjalną piankę wysokoelastyczną, która dostosowuje się do naturalnych krzywizn, tworząc perfekcyjną powierzchnię snu. Oprócz tego model charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, dzięki czemu materac gwarantuje wspaniałą cyrkulację powietrza i przewiewność.

Jeśli podczas wyboru materaca weźmiemy pod uwagę różne kwestie, w tym wagę, możemy być pewni, że zapewnimy sobie wysoki komfort. Osoby zmagające się z nadwagą i otyłością również mogą cieszyć się wygodą. Dobrze, aby zadbały o odpowiednie podparcie kręgosłupa, a wtedy ich sen będzie i komfortowy, i zdrowy!

Udostępnij

Zobacz też

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!
Materace / 2023-09-19

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!

Zobacz więcej
Otomany - dodatkowa przestrzeń w sypialni
Akcesoria / 2023-08-22

Otomany - dodatkowa przestrzeń w sypialni

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.