Materace dla stelaży regulowanych

Materace dla stelaży regulowanych

Materace | 2022-07-28
Materace dla stelaży regulowanych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobór odpowiedniego stelaża jest niemal tak samo istotny, jak zakup dopasowanego do osobistych potrzeb i preferencji materaca. Czym zatem charakteryzują się popularne w ostatnim czasie stelaże regulowane i jakie materace są do nich przeznaczone?

Wszystko, co musisz wiedzieć o stelażach regulowanych

Stelaże regulowane różnią się tym od standardowych, że ich położenie oraz kąt nachylenia można regulować. Miejsca regulowane znajdują się w najbardziej newralgicznych, anatomicznych punktach ciała, dlatego zmianie położenia podlega zagłówek i podnóżek. Tego typu modele mają całą masę zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, iż dzięki możliwości ustalenia optymalnej, dopasowanej do aktualnych potrzeb i preferencji użytkownika pozycji gwarantują one zdecydowanie większy komfort wypoczynku niż modele standardowe. Ponadto, zwiększają przewiewność i żywotność materaca, dzięki czemu można cieszyć się jego właściwościami bardzo długo. Stelaże regulowane są doskonałym rozwiązaniem dla osób obłożnie chorych i starszych, ponieważ to właśnie te grupy osób spędzają w łóżku najwięcej czasu.

Jaki stelaż regulowany wybrać?

Wśród stelaży regulowanych można znaleźć dwie kategorie: stelaże regulowane elektrycznie i stelaże regulowane manualnie. Jednym z godnych uwagi przedstawicieli pierwszej grupy jest Family Moto wykonany z 28 sprężystych listew z drewna klejonego warstwowo. Środkowy pas zapewnia w nim równomierny rozkład nacisku, a w środkowej części znajduje się regulacja twardości stelaża. Select Moto to druga propozycja stelaża z elektryczną regulacją - w tym przypadku bazę stanowią 42 listwy, które zamocowano w kauczukowych uchwytach. Na co jednak powinno zwrócić uwagę miłośnicy klasycznych, manualnych rozwiązań? Między innymi na model Family Expert, który jest łudząco podobny do wcześniej opisywanego Family Moto.

Materac do stelaża regulowanego - jaki model sprawdzi się najlepiej?

Warto mieć świadomość, że nie każdy materac sprawdzi się dobrze w połączeniu ze stelażem regulowanym. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie tutaj podłoże miękkie i elastyczne, czyli piankowe lub lateksowe. Doskonałą propozycją jest Hilding Rumba o właściwościach prozdrowotnych wykonany z dwóch rodzajów pianek - profilowanej pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej pianki Visco reagującej na temperaturę ciała i dopasowującej się do jego anatomicznych krzywizn. Hilding Salsa to propozycja dla miłośników twardego podłoża - wkład wypełniony pianką FlexiFoam świetnie sprawdzi się na stelażu regulowanym i zapewni znakomite wsparcie kręgosłupa. W sypialni u osób preferujących sen na twardym podłożu sprawdzi się również Hilding Boogie - nowoczesny materac wysokoelastyczny o uniwersalnym przeznaczeniu. Lateksowym podłożem do snu, na jakie warto zwrócić uwagę jest Hilding Melody o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

Stelaż jest podstawą dla prawidłowej pracy materaca. To między innymi dzięki niemu możemy cieszyć się wygodą, komfortem i przedłużoną trwałością podłoża do snu. Z tego właśnie powodu najbardziej wymagający użytkownicy powinni wybrać model regulowany oraz dobrać do niego odpowiedni materac.

Udostępnij

Zobacz też

Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Materace / 2022-07-22

Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Zobacz więcej
Przygotuj swoją sypialnię na lato
Inne / 2022-07-07

Przygotuj swoją sypialnię na lato

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.