Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Materace | 2022-07-22
Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Na rynku materacowym pojawia się coraz więcej ciekawych modeli, które zaskakują swoją funkcjonalnością i innowacyjnością. Jednymi z nich są materace dwustronne, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru nowego podłoża do snu.

Materac dwustronny - co to takiego i jakie są jego zalety?

Materac dwustronny to nic innego, jak materac o dwóch różnych twardościach. Oznacza to, że zarówno jedna, jak i druga strona materaca jest przystosowana do spania, ale każda ze stron zapewnia inny rodzaj podparcia dla kręgosłupa. Takie rozwiązanie ma całą masę zalet. Najważniejsze z nich to:

Wady materacy dwustronnych

Materace dwustronne, choć są niezwykle innowacyjne, nie są rozwiązaniem bez wad. Najważniejszą dla kupujących jest fakt, iż ich cena jest wyższa niż cena podłoży do snu o jednej twardości. Należy jednak pamiętać, iż za kosztem zakupu idzie jakość oraz cała masa możliwości. Jak bowiem wiadomo, na zdrowiu i komforcie nie warto oszczędzać, dlatego warto rozważyć tego typu inwestycję nawet pomimo tego, iż takie rozwiązania są kapitałochłonne.

Jaki materac dwustronny wybrać?

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych specjalizujących się w sprzedaży materacy znajduje się wiele przeróżnych modeli. Materace dwustronne można kupić zarówno w wersji piankowej, jak i sprężynowej. Godnymi uwagi przedstawicielami pierwszej grupy są modele Hilding Rock&Roll oraz Hilding Breakdance. Wielbiciele podłoży do snu zbudowanych na solidnej bazie składającej się ze sprężyn powinni jednak zwrócić szczególną uwagę na takie modele, jak Hilding Fandango z warstwą maty kokosowej, Hilding Zorba podzielony na siedem stref twardości, czy Hilding Makarena o ponadprzeciętnej elastyczności punktowej.

Jak rozpoznać strony materaca?

Skąd wiedzieć, która strona materaca to która? To zaskakująco proste! Nowoczesne podłoża do snu posiadają funkcjonalny zamek rozdzielczy, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można rozpiąć pokrowiec. Pianki o różnych twardościach różnią się od siebie kolorami, dlatego ich rozróżnienie jest w takiej sytuacji banalnie proste.

Jak widać, materace dwustronne mają bardzo wiele zalet. To właśnie dzięki nim można cieszyć się olbrzymim poziomem komfortu i dopasowywać twardość podłoża do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Podczas poszukiwań idealnego modelu dla siebie warto zwrócić uwagę na wspomniane propozycje - kto wie, może to właśnie materac dwustronny spełni Twoje oczekiwania?

Udostępnij

Zobacz też

Materace dla stelaży regulowanych
Materace / 2022-07-28

Materace dla stelaży regulowanych

Zobacz więcej
Przygotuj swoją sypialnię na lato
Inne / 2022-07-07

Przygotuj swoją sypialnię na lato

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.