Materace lateksowe – poznaj ich zalety

Materace lateksowe – poznaj ich zalety

Materace | 2020-03-03
Materace lateksowe – poznaj ich zalety

Sen to nieodłączny element życia każdego człowieka. Jest to najlepszy sposób na odpoczynek i regenerację po ciężkim dniu. Dobrze jest spać na odpowiednio dobranym do swoich potrzeb materacu. Idealną propozycją dla wszystkich dbających o swój sen są materace lateksowe. Poniżej znajdują się ich zalety oraz ich wyjątkowe właściwości.

Czym są materace lateksowe?

Materace lateksowe to modele o podwyższonym komforcie użytkowania. Odznaczają się świetną trwałością i elastycznością dzięki zastosowaniu wkładu lateksowego. Ich zadaniem jest doskonałe podparcie ciała, a w szczególności kręgosłupa, podczas odpoczynku. Ponadto materace skonstruowane są z materiałów odpowiednich dla osób narażonych na alergie.

Dla każdego, kto chce lepiej spać

Z materacy lateksowych korzystać może każda osoba, która ceni sobie wysoką jakość snu i regeneracji mięśni, a także która chce aby materac służył jej przez długie lata. Lateks dostosowuje się do obciążenia ciała, przez co doskonale podpiera kręgosłup w linii prostej. Generuje więcej punktów podparcia niż w tradycyjnych modelach piankowych.

Dla osób ceniących komfort snu i dla alergików

Przede wszystkim ze względu na ich wypełnienie zapewniają wysoką elastyczność. Jest to efekt połączenia syntetycznego lateksu z naturalnym mleczkiem kauczukowym. Materac dostosowuje się do użytkownika, dopasowując się do ciała, a następnie za każdym razem wracając do swojego pierwotnego kształtu. Biorąc pod uwagę rodzaj materiałów, z których powstaje wypełnienie materacy lateksowych, polecane są także alergikom, ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne oraz dobrą wentylacje, a co za tym idzie przepływ powietrza. 

Dla osób o podwyższonej wadze

Osoby, które mają podwyższoną wagę, często skarżą się na bóle nadmiernie obciążonego kręgosłupa. Wymagają one specjalnego materaca, o wysokiej wytrzymałości. Dobrym pomysłem jest zakup materaca lateksowego Hilding Melody, który charakteryzuje się twardością, ale równocześnie elastycznością mogącą utrzymać do 140 kilogramów. Posiada siedem stref o różnej twardości, które w prawidłowy sposób podtrzymują poszczególne partie ciała.

Materace lateksowe są dla każdego - dzięki wyjątkowym właściwością każdy znajdzie idealny dla siebie. Warto zadbać o swoje zdrowie. Najłatwiej zacząć właśnie od wymiany tego, na czym śpimy na rozwiązanie, które zapewni nam idealne warunki do odpoczynku i regeneracji po długim, męczącym dniu.

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.