Materace medyczne - jak działają i dla kogo są polecane?

Materace medyczne - jak działają i dla kogo są polecane?

Materace | 2019-01-31
Materace medyczne - jak działają i dla kogo są polecane?

Komfortowy i zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia, szczególnie jeżeli cierpimy na przewlekłe schorzenia, które wymagają od nas podejmowania większej liczby działań, aby go sobie zapewnić. Dla osób dbających o swoje zdrowie, ważny jest materac dobrany do ciała i jego potrzeb, tylko taki jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość wypoczynku. Społeczeństwo coraz częściej zwraca uwagę na jakość rzeczy, które mają wpływ na ich zdrowie, dlatego właśnie materace medyczne zyskują popularność, ponieważ oferują innowacyjne tworzywa, które posiadają unikalne właściwości lecznicze. 

Dla kogo są przeznaczone materace zdrowotne?

Materace medyczne są polecane osobom ze schorzeniami rodzaju neurologicznego oraz układu ruchowego, a także osobom po wszelkich zabiegach, przez które ich zdolność ruchowa jest ograniczona, ponieważ wspomagają procesy rehabilitacji i pełny powrót do zdrowia.

Materace rehabilitacyjne ponadto będą odpowiednim wyborem dla osób starszych, które bardzo często posiadają problemy z zasypianiem, a także regeneracją, poprzez ograniczanie przez organizm fazy REM, która odpowiada za głęboki sen i prawidłowo działający zegar biologiczny. Również polecane są  dla osób z nadwagą bądź otyłością, ponieważ potrzebują one mocniejszego wsparcia podczas snu, tak aby nie przeciążyć kości, które podczas leżenia są narażone na wszelkie deformacje.

Działanie materacy medycznych

Materace medyczne muszą przejść wszelkie testy, aby dostać certyfikat produktu prozdrowotnego, dlatego decydując się na ich wybór, możemy spodziewać się najwyższej jakości użytych materiałów, które składają się na ich dobroczynne działanie. Jednym z najważniejszych zadań materaca medycznego jest utrzymywanie całego ciała tak, aby pozwolić mięśniom na całkowitą regenerację po ciężkim dniu. Zastosowanie innowacyjnych materiałów w jego wnętrzu i stworzenie 7 zróżnicowanych stref twardości, które mają dopasowane właściwości do konkretnej partii ciała, umożliwia nam to. Mając taką funkcję materac utrzymuje wszystkie partie ciała w górze, wspierając je i optymalnie rozkładając cały ciężar, odciążając delikatny kręgosłup, który najmocniej odczuwa skutki pozycji, w której śpimy.

Modele medycznych materacy różnią się połączeniem różnego rodzaju warstw wypełnienia, dzięki czemu każdy z nich spełnia inne oczekiwania. Materac Hilding Rumba dzięki termoelastycznej piance Visco reaguje na temperaturę użytkownika i dopasowuje się do każdej pozycji powodując wrażenie otulenia śpiącego użytkownika, natomiast Hilding Salsa posiada specjalne nacięcia wentylujące całą konstrukcję, zapewniające świeżość wypełnienia i szybszą regenerację zmęczonych mięśni. Model Hilding Makarena, oparty został na solidnych sprężynach rodzaju Multipocket, charakteryzujących się elastycznością punktową, która polega na tym, iż jedynie sprężyna, na którą wywierany jest nacisk, reaguje i ugina się pod ciężarem, solidnie wspierając ciało na całej długości.

Wszystkie materace mają właściwości przeciwodleżynowe i sprawdzają się dla osób, które z przeróżnych powodów prowadzą leżący tryb życia. Każdy z nich posiada również działanie antybakteryjne i przeciwpleśniowe, dzięki wysokiemu przepływowi świeżego powietrza wewnątrz. Tak wysoki poziom wentylacji powoduje, że materace te nadają się również dla alergików.

Materace medyczne dla wymagających użytkowników

Materace lecznicze, pomimo swojej nazwy, nie są przeznaczone tylko dla osób, które posiadają wady postawy, są po zabiegach czy chorują przewlekle. Coraz więcej osób decyduje się na wybór droższego lecz bardziej wytrzymałego materaca, który wspomoże ich organizm w regeneracji, a także będzie zapobiegał negatywnym skutkom snu w niekorzystnej dla ciała pozycji

Neutralnym modelem, który dopasuje się do nawet najbardziej wymagającego użytkownika jest Hilding Fandango, który idealnie nadaje się dla osób ceniących twardsze podłoże i tych z nadprogramowymi kilogramami dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych, które cechuje wspomniana wcześniej elastyczność punktowa.  Także model Hilding Pasodoble będzie świetnym wyborem, ponieważ mimo swojej twardości, spowodowanej matą kokosową oraz włóknem z agawy, jest niezwykle wygodny i przewiewny, co zawdzięcza piance Flexifoam, która gwarantuje dodatkową elastyczność. 

Dla osób, które nie przepadają za twardszymi materacami, ceniących sobie wygodę i wrażenie spania w obłokach chmur, stworzono materac Hilding Zumba, z wyjątkowo sprężystym i innowacyjnym włóknem Labirynth, które ułatwia cyrkulację powietrza. Dzięki pokrowcom nasączonym olejkiem arganowym i masłem shea, materac utrzymuje nawilżenie skóry oraz ułatwia zasypianie

Materac medyczny to inwestycja w zdrowie na długie lata. Pozwala odpowiednio zrelaksować się w łóżku i sprawia, że sen to sama przyjemność. Dobrze dobrany pomaga nie tylko w przypadku schorzeń fizycznych, ale także w walce z bezsennością oraz przewlekłym zmęczeniem, co powoduje, że jest świetnym wyborem dla każdego. Ważne jest, aby zwracać uwagę na certyfikaty wybranego materaca, które potwierdzą przejście wszelkich niezbędnych testów i jego zdrowotne działanie. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.