Materace młodzieżowe - dobry sen Twojego dziecka

Materace młodzieżowe - dobry sen Twojego dziecka

Materace | 2023-08-16
Materace młodzieżowe - dobry sen Twojego dziecka

Każde dziecko i nastolatek powinno dysponować materacem dopasowanym do swoich potrzeb. Okres wzrostu wiąże się z dużą podatnością na powstanie wad postawy - brak optymalnego wsparcia kręgosłupa podczas nocy może negatywnie odbić się na zdrowiu pociechy. Czym kierować się wybierając materac młodzieżowy? Jakie akcesoria sypialniane powinny znaleźć się w pokoju nastolatka.

Jak materac dla nastolatka wpływa na sen?

Materac jest sercem każdej sypialni - nie tylko tej dziecięcej! Każda osoba powinna dysponować egzemplarzem dostosowanym do jej indywidualnych potrzeb. Jednak to w pokoju nastolatka ten element wyposażenia jest najważniejszy. Z czego to wynika? Dzieci i młodzież rozwijają się i rosną. Odpowiednie wsparcie ciała na całej długości, oferowane przez podłoże do spania, ma duży wpływ na prawidłowy rozwój. Jeśli kręgosłup jest podczas nocy przeciążony lub ułożony w nieprawidłowej pozycji, dziecko jest narażone na powstanie wad postawy, które w przyszłości mogą stać się przyczyną przewlekłego bólu pleców i różnych schorzeń w obrębie funkcjonowania układu ruchu. Źle dobrany materac młodzieżowy może też wywołać problemy ze snem. Dyskomfort często sprawia, że częste staje się wybudzanie, a sen jest zdecydowanie gorszej jakości i nie gwarantuje optymalnej regeneracji.

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Jaki materac dla dziecka i nastolatka warto wybrać? Na rynku dostępne są różnorodne modele, a wśród nich najczęściej wybierane są egzemplarze piankowe, hybrydowe i sprężynowe. Różnią się między sobą rodzajem wypełnienia, a każdy z nich oferuje użytkownikowi nieco inne odczucia. Bez względu na wybrany typ produktu, należy pamiętać o dostosowaniu stopnia twardości do wagi dziecka lub nastolatka. Dobrym pomysłem będzie z pewnością zakup produktu dwustronnego, gdyż znacznie przedłuży to jego żywotność. Wraz ze wzrostem dziecka możliwe będzie po prostu odwrócenie materaca i zmienienie jego twardości bez ponoszenia kolejnych nakładów finansowych. Materac dla nastolatka powinien charakteryzować się też wysokim stopniem elastyczności punktowej, a także konstrukcją umożliwiającą powietrzu nieustanny przepływ. Warto bowiem pamiętać, że młodzież często zmaga się z nadmierną potliwością i tendencja do niedoskonałości na skórze (które mogą pojawiać się częściej jeśli poduszka, pościel i kołdra będą wilgotne) - z tego powodu to właśnie w życiu nastolatków największą rolę odgrywa wentylacja i higiena w łóżku.

Pokój nastolatka - artykuły sypialniane

Ważnymi elementami wyposażenia pokoju nastolatka są też artykuły sypialniane, takie jak poduszka, pościel i kołdra. Dla rozwoju kręgosłupa szczególne znaczenie ma poduszka. Jej kształt powinien być ergonomiczny - ma zapewniać całej szyi optymalne podparcie. Jeśli będzie źle dopasowana, zwiększy się prawdopodobieństwo powstania wad postawy w obrębie kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Z kolei kołdra i pościel wpływają na ogólny komfort przebywania w łóżku, a tym samym na głębokość snu i jego efektywność.

Jeśli chcesz kupić idealny materac młodzieżowy, który zapewni Twojemu dziecku wygodę podczas snu, pamiętaj o tym, aby wybrać produkt wysokiej jakości. Najlepszą decyzją będzie wybranie materaca z asortymentu renomowanej marki, z ugruntowaną pozycją na rynku.

Udostępnij

Zobacz też

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!
Materace / 2023-09-19

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!

Zobacz więcej
Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?
Materace / 2023-09-12

Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.