Materace multipocket - dla kogo są polecane?

Materace multipocket - dla kogo są polecane?

Materace | 2020-10-23
Materace multipocket - dla kogo są polecane?

Obecnie na rynku dostępnych jest setki różnych modeli materacy, dlatego wybór jednego, który będzie odpowiadał wszystkim naszym oczekiwaniom i potrzebom może sprawić pewną trudność. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfiką różnych kategorii materacowych, aby poznać ich funkcje i właściwości. Dzisiaj zaprezentujemy materace typu multipocket - czym się charakteryzują i dla kogo są polecane? Zapraszamy do lektury!

Charakterystyka modeli multipocket

Zacznijmy od cech charakterystycznych modeli typu multipocket. Przede wszystkim wyróżniają się one mniejszymi sprężynami, które są gęściej rozłożone na całej powierzchni danego materaca. Oznacza to, że dany model posiada znacznie więcej punktów podparcia, które pracują niezależnie, dzięki temu zapewnia użytkownikom optymalną elastyczność punktową. Leżąc na takim podłożu można poczuć, że dostosowuje się ono do każdej krzywizny ciała i utrzymują je w wygodnej pozycji, co sprawia, że zasypianie jest niezwykle łatwe i szybkie. Niektóre z modeli typu multipocket zostały wyposażone także w dodatkowe warstwy funkcjonalnych, elastycznych pian dla jeszcze większego poczucia komfortu podczas nocnego wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Przy dokonywaniu wyboru materaca spośród wielu innych modeli przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dopasowanie twardości podłoża do naszych potrzeb. Jeżeli mamy z tym trudność to warto wybrać materac, który posiada regulację twardości jak na przykład Hilding Electro. To dwustronny model, który cechuje się dwoma powierzchniami o różnym stopniu odczuwanej twardości. Ponadto świetnym rozwiązaniem jest siedmiostrefowy fizjosystem, czyli podział powierzchni materaca na strefy o różnym oddziaływaniu na poszczególne części ciała tak jak w Hilding Flamenco. Dzięki temu sylwetka jest odpowiednio podparta wraz z uwzględnieniem jej neutralnej, anatomicznej budowy. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, czy wymiary danego produktu będą umożliwiały dopasowanie do ramy lub stelaża. Dla użytkowników, którzy cenią sobie wysoki poziom czystości i higieny dobrze sprawdzi się materac z dołączonym zdejmowanym pokrowcem, który może zostać wyprany w pralce.

Dla kogo są polecane?

Materace typu multipocket idealnie sprawdzą się w sypialni par, między którymi występuje spora różnica wagowa, ponieważ elastyczność punktowa niweluje drgania wynikające z ruchów drugiej osoby. Dedykowane są także dla osób cięższych, zapewniając im odpowiednie podparcie oraz wstawanie z łóżka. Materace ze sprężynami multipocket docenią alergicy, ponieważ cechują się wysokim poziomem wentylacji, co zapobiega gromadzeniu się różnego rodzaju alergenów we wnętrzu. Ponadto modele te zapewniają optymalną regenerację mięśni i wypoczynek dla umysłu, co sprawia, że polecane są osobom aktywnym i sportowcom. Użytkownicy, którzy cierpią na bóle pleców powinni wypróbować wyrób medyczny jakim jest na przykład Hilding Makarena. To materac, który pomoże odciążyć kręgosłup oraz zapewnia wysoką jakość podparcia całej sylwetki. Ponadto modele typu multipocket dedykowane są dla wszystkich, którym taki produkt zapewni wysoki komfort snu.

Materace sprężynowe multipocket to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie ergonomię, wygodę oraz stwarza właściwy mikroklimat dla zdrowego i wartościowego wypoczynku. W razie jakichkolwiek wątpliwości doradcy w sklepach stacjonarnych oraz na stronie internetowej są gotowi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc wybrać idealny dla Ciebie model materaca multipocket.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.