Materace odwracalne - dla kogo są polecane?

Materace odwracalne - dla kogo są polecane?

Materace | 2021-09-06
Materace odwracalne - dla kogo są polecane?

Wybór materaca jest wbrew pozorom bardzo trudny. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary i wysokość, ale przede wszystkim na stopień twardości oraz indywidualne preferencje i potrzeby użytkownika. Dla osób niezdecydowanych, świetnym wyborem może okazać się materac odwracalny, dzięki któremu można przetestować dwa rodzaje podłoża do spania.

Zalety materaców dwustronnych 

Poszukując odpowiedniego materaca coraz częściej można się spotkać z dwustronnymi modelami. Rosnącą popularność zawdzięczają przede wszystkim możliwości zmiany stron, co daje użytkownikowi zdecydowanie większe możliwości. Przetestowanie zarówno jednej, jaki drugiej powierzchni spania sprawi, że każdy będzie mógł wybrać, która z nich zapewnia lepszy komfort w nocy. Podstawową zaletą jest dłuższa żywotność modeli tego typu, możliwa dzięki regularnemu odwracaniu materaca. Takie działanie powtarzane co pół roku pozwoli ochronić materac przed trwałymi odkształceniami oraz zapewni wyższą higienę snu i lepszą wentylację. Wyroby są stworzone w taki sposób, aby można było je dostosować do masy i kształtu ciała, a także do wzrostu użytkownika i zmieniających się upodobań. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można być pewnym, że produkt posłuży przez bardzo długie lata.

Jaki model materaca o dwóch twardościach wybrać?

W związku z rosnącą popularnością produktów tego typu, wybór pomiędzy licznymi modelami może być dosyć trudny. Aby nieco to ułatwić, wybraliśmy dwa modele, które mogą zainteresować każdego, kto jest zainteresowany materacem odwracalnym. Ciekawą propozycją jest Hilding Modern, który jest wysokoelastycznym materacem piankowym o uniwersalnym przeznaczeniu. Dwa poziomy twardości sprawiają, że jest to produkt przeznaczony zarówno dla osób o niższej, jak i wyższej wadze, preferujących sen na twardym podłożu. Jest to wyrób hipoalergiczny, o siedmiu strefach twardości, które zapewniają idealne dopasowanie się do ciała użytkownika. Hilding Flamenco to z kolei produkt zbudowany na bazie sprężyn Multipocket, które wpływają na zwiększoną elastyczność punktową odpowiedzialną za prawidłowe wsparcie ciała podczas nocnego wypoczynku. Wyrób jest elastyczny i sprężysty, a ponadto zapewnia zwiększoną cyrkulację powietrza. Takie cechy sprawiają, że materac oddycha i skutecznie pozbywa się nadmiaru wilgoci.

Rozróżniany jest także podział na stelaże stałe i regulowane. Stałe pozbawione są funkcji zmiany pozycji materaca. Przykładem będzie popularny model Family Classic złożony z 28 listew, zaopatrzony możliwość zmiany w twardości środkowych partii. Regulowane zapewniają większy wachlarz możliwości dostosowania kształtu podłoża do preferowanego ułożenia ciała podczas snu. Regulacja może być ręczna - model Family Expert lub Select Expert lub elektryczna - Family Moto lub Select Moto, która jest zdecydowanie najwygodniejsza. Jeśli chodzi o łóżka posiadające skrzynię na pościel, wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się modele Family Lift lub Double Lift, które dzięki siłownikom gazowym pozwalają na proste podniesienie materaca i otwarcie skrzyni.

Materac odwracalny czy materac jednostronny - który wybrać?

Wiadomo już, że materace odwracalne posiadają szereg zalet zachęcających do kupna właśnie takiego produktu. Dają więcej możliwości i są bardziej uniwersalne, ale to wcale nie znaczy, że są przeznaczone dla każdego użytkownika. Produkty tego typu są idealne dla osób ze specjalnymi wymaganiami, mających problemy z kręgosłupem. Sprawdzą się świetnie również u dzieci i nastolatków, których wzrost i masa ciała stale się zmieniają. Ta grupa osób z całą pewnością będzie zadowolona z możliwości, jakie płyną z posiadania takiego wyrobu. W przeciwnym razie bez obaw można zdecydować się na materac jednostronny. Osoby zdecydowane, znające swoje preferencje prawdopodobnie i tak będą korzystały tylko z jednej strony materaca.

Materace dwustronne dają dużo więcej możliwości niż jednostronne, ale mogą odstraszać nieco wyższą ceną. Jeśli jednak użytkownik nie ma pewności co do tego, co będzie dla niego najlepsze, dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie obu twardości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na zdrowym i komfortowym śnie nie warto oszczędzać, ponieważ znacząco wpływa na samopoczucie w ciągu dnia.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.