Materace termoelastyczne - dla kogo są polecane?

Materace termoelastyczne - dla kogo są polecane?

Materace | 2020-12-18
Materace termoelastyczne - dla kogo są polecane?

Szukając najlepszego dla siebie materaca warto zwrócić uwagę na jakim wypełnieniu bazuje. Obecnie na rynku jest wiele różnych technologii wykorzystywanych w podłożach do spania, a każda z nich cechuje się innymi właściwościami. Dzisiaj przyjrzymy się modelom termoelastycznym: jak są one zbudowane? I dla kogo będą odpowiednie? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, w którym odpowiadamy na te oraz wiele innych nurtujących pytań.

Budowa materacy termoelastycznych

Materace zaliczane do tej kategorii bazują przede wszystkim na termoelastycznej piance Visco. Jak sama nazwa wskazuje reaguje ona na ciepło organizmu dostosowując się pod jego wpływem do krzywizn ciała, a jednocześnie zapewnia idealne podparcie użytkownika, umożliwiając tym szybkie znalezienie komfortowej pozycji do spania. Pianka ta zapewnia uczucie przyjemnego otulenia oraz niekwestionowanej wygody wypoczynku, a ponadto wpływa na regenerację mięśni, ponieważ w pełni je odpręża i nie powoduje nadmiernego nacisku. Dodatkowo wkład materacy termoelastycznych został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać wysoki poziom wentylacji, zapobiegający tym samym gromadzeniu się wewnątrz kurzu i wilgoci, dzięki czemu niweluje dolegliwości alergiczne, ułatwiając bezproblemowe zasypianie. 

Najlepsze materace termoelastyczne

Najlepsze materace to takie, które posiadają siedmiostrefowy fizjosystem, ponieważ podpierają ciało we właściwy sposób. Dobrze jest, kiedy charakteryzują się także innymi właściwościami jak na przykład Hilding Rumba, który wraz z pianką wysokoelastyczną, cechuje się właściwościami przeciwodleżynowymi, a także jest kompatybilny z regulowanymi stelażami łóżek. Z kolei Hilding Salsa również posiada cechy wyrobu medycznego i polecany jest, dla osób cięższych, ze względu na fakt, że wzmocniony został warstwą elastycznej pianki Flexifoam. Można go łatwo zrolować, dzięki czemu transport i przechowywanie nie sprawia większych problemów oraz również pasuje do regulowanych stelaży łóżek. Do obu modeli dołączono pokrowiec, który można łatwo zdjąć i wyprać zachowując czystość w miejscu snu. Ponadto wspomniane materace objęte są  piętnastoletnim okresem gwarancyjnym, co zapewnia, że będą nam służyły swoimi właściwościami przez długi czas.

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne polecane są osobom, które zmagają się z bólem kręgosłupa, ponieważ optymalnie podpierają ciało nie wywierając zbędnych nacisków. Docenią je również pary nawet o sporej różnicy wagowej ze względu na fakt, iż redukują drgania wynikające z ruchów osoby śpiącej obok. Modele termoelastyczne sprawdzą się w domach alergików, ponieważ ze względu na wysoką wentylację, niweluje dolegliwości alergiczne. Ponadto zadowolone z nich będą osoby prowadzące aktywny i zabiegany tryb życia, a także wszyscy, którzy odnajdą na tego rodzaju podłożu komfort i wygodę oraz spełnienie wszystkich swoich potrzeb dotyczących dobrego snu. 

Materace termoelastyczne to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort podczas wypoczynku, a także szukają innowacyjnych rozwiązań na swoje dolegliwości. Warto wybrać materac, który idealnie będzie do nas pasował, dlatego w tym celu można zapytać o poradę ekspertów w sklepie lub skontaktować się z nimi przy pomocy czatu dostępnego na stronie internetowej zaufanego sklepu.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.