Materace termoregulacyjne - idealne na lato

Materace termoregulacyjne - idealne na lato

Materace | 2020-05-18
Materace termoregulacyjne - idealne na lato

Wielu z nas może zmagać się latem z problemami ze snem, szczególnie podczas panowania wysokich temperatur. Bardzo często poszukujemy metod, które pomogą nam poradzić sobie z upałami. Jedną ze skuteczniejszych będzie wybór materaca termoregulacyjnego z pianką FloFom, posiadającego właściwości chłodzące, który świetnie sprawdzi się w cieplejsze noce.

Jaki materac wybrać na upały?

Przede wszystkim, materac, z którego skorzystamy latem, powinien odznaczać się świetną wentylacją, dzięki czemu ciepło nie skumuluje się się w strukturze wkładu. Za sprawą tego rozwiązania, nie tylko będzie nam się lepiej spało, lecz także zapobiegniemy rozwojowi grzybów i pleśni, którym sprzyjają panujące wysokie temperatury. Warto jest także zwrócić uwagę na pokrowiec - ważne, aby był on wykonany z lekkich, naturalnych materiałów, z którymi nic nie stanie się pod wpływem częstego czyszczenia. Propozycją, która sprawdzi się w trakcie lata, są materace termoregulacyjne z wkładem chłodzącym. Świetnym przykładem będzie dwustronny Hilding Conga, z innowacyjną pianką FloFom, która przyniesie nam ulgę w gorące dni, jednak wystarczy tylko go odwrócić, żeby skorzystać z właściwości pianki Visco, reagującą na ciepło ciała, która fantastycznie nadaje się na zimę.

Pianka FloFom - jak działa

Za uzyskanie przyjemnego efektu chłodzenia odpowiada właśnie pianka FloFom, która reaguje na temperaturę naszego ciała. Jednak to, że przynosi nam ulgę, w czasie lata, nie jest jej jedyną zaletą. Polecana jest również dla osób, których problem jest duże napięcie mięśniowe w okolicach ramion i karku. Dodatkowo, dzięki wyjątkowej czułości na ciepło wytwarzane przez nas, wspaniale podpiera kręgosłup i pomaga nam się odprężyć. Warto także podkreślić, że nie gromadzi wilgoci, przez co nie sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, dlatego jeśli borykamy się z alergiami lub chorobami układu oddechowego, dobrze jest wybrać model z pianką FloFom. Hilding Boogie zaopatrzony jest właśnie we wkład chłodzący, lecz również wypełnienia wysokoelastyczne, które wspierają regenerację.

O czym pamiętać latem

Pamiętajmy, że na komfort naszego snu latem wpłyną także warunki w sypialni. Temperatura w pokoju, w którym śpimy, powinna oscylować w okolicach dwudziestu stopni, bardzo istotne jest też regularne wietrzenie, dzięki czemu pozbędziemy się, chociażby, nadmiaru wilgoci z pomieszczenia, a co za tym idzie, brzydkich zapachów, które mogą przeszkadzać nam w zaśnięciu. Latem, istotne jest również, regularne pranie pokrowca i pościeli, które pochłaniają pot z naszego ciała. Warto tutaj, dłużej zatrzymać się nad tematem wyboru poszwy na kołdry i poduszki. Najlepiej postawić jest na te satynowe, które należą do najlżejszych, a także najbardziej przewiewnych. Dzięki swojej fakturze posiadają również właściwości chłodzące, tak pożądane w trakcie upałów.

Wysokie temperatury sprawiają, że śpimy znacznie gorzej, ze względu na nadmierną potliwość, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak możliwie możemy zneutralizować te nieprzyjemne dla nas skutki.

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.