Materace wysokoelastyczne, czyli jakie?

Materace wysokoelastyczne, czyli jakie?

Materace | 2019-11-20
Materace wysokoelastyczne, czyli jakie?

Materace wysokoelastyczne to niewątpliwie produkty, które dzięki zastosowanej w nich piance pozwolą na wyjątkowo komfortowy i zdrowy sen. Jeżeli zastanawiasz się jakie zalety kryją się w tego typu materacach, w tym artykule znajdziesz więcej informacji.

Budowa materaca wysokoelastycznego

Materace wysokoelastyczne należą do grupy piankowych i są wypełnione pianką poliuretanową typu HR lub Velvet Touch, którą posiada materac Latino. Co więcej, pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się wysoką sprężystością, a także trwałością. 

Zalety modelu

Materac, w związku z wypełnieniem pianką wysokoelastyczną, gwarantuje idealne podparcie, a strefy twardości dodatkowo pozwalają na brak jakiegokolwiek przeciążenia w całym naszym ciele. Możemy zatem wybrać materac, trzystrefowy, pięciostrefowy lub nawet siedmiostrefowy zapewniający maksymalny komfort. Pianka dopasowuje się tylko w miejscu nacisku, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu i odpowiada na indywidualnie potrzeby konkretnego użytkownika.

Personalnie dobrany materac może nawet ograniczyć bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, zlikwidować napięcie mięśniowe, pozwalając na pełen regeneracji sen. Materace są skonstruowane w taki sposób, aby do wnętrza nie dostawała się sierść ani kurz. Wilgoć również zostaje stamtąd odprowadzana, więc nie ma możliwości rozwoju roztoczy czy bakterii.

Dla kogo przeznaczone są materace wysokoelastyczne?

Dzięki punktowej elastyczności, materace nadają się nie tylko do łóżek jednoosobowych, ale także podwójnych, gdyż ruch partnera nie jest w żaden osób odczuwalny, a produkt okazuje się odpowiedni nawet w przypadku, gdy dwie połówki różnią się znacznie wagą. Szczególnie korzystny dla par okaże się materac Hilding Mambo, nawet w przypadku, gdy jeden z użytkowników waży powyżej 80 kg. Ze względu na jego właściwości ortopedyczne nadaje się także dla jednostek chcących zadbać o swój kręgosłup profilaktycznie.

Co istotne, materace wysokoelastyczne są bezpieczne także dla noworodków, gdyż sylwetka dziecka jest właściwie utrzymywana, tak jak jest to w przypadku modelu Safety Smyk, zbudowanego z wyjątkowo miękkiej pianki Velvet Touch. Produkt Hilding Foxtrot będzie także zbawieniem dla alergików, którzy nie mogli przespać nocy ze względu na męczący katar, ale również dla osób wrażliwych na temperaturę - pianka wysokoelastyczna posiada właściwości termoregulacyjne. Reasumując, owe materace są świetnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, ale przede wszystkim, mają zapewniać niepodważalną jakość oraz higienę snu.

Każdy, komu zależy na relaksie najwyższego poziomu oraz idealnym podparciu kręgosłupa, powinien zdecydować się na zakup materaca wysokoelastycznego. Jest to niewątpliwie pozytywna inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowie.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.