Miękkie materace - dla kogo są polecane?

Miękkie materace - dla kogo są polecane?

Materace | 2020-06-24
Miękkie materace - dla kogo są polecane?

Każdy z nas lubi porządnie wypocząć i dobrze się czuć w swoim łóżku. Nasze preferencje są różne, ważne jest, aby dopasować miejsce odpoczynku do własnych potrzeb. Niektórzy ludzie wolą spać na twardym podłożu, jednak inni wybierają te bardziej miękkie. Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju, który będzie idealny dla wszystkich użytkowników. Dla kogo szczególnie są polecane miękkie podłoża i jakie mają one zalety?

Jaki materac jest idealny?

Przy wyborze odpowiedniego modelu dobrze jest przyjrzeć się kilku elementom, które znacząco wpływają na komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na materiał wypełnienia. Na rynku są dostępne materace piankowe oraz sprężynowe. Te ostatnie zapewniające świetne podparcie kręgosłupa, natomiast z modeli piankowych szczególnie polecane są termoelastyczne oraz lateksowe. Materace wykonane z pianki termoelastycznej dostosowują się do krzywizn ciała pod wpływem jego temperatury, a lateksowe są bardzo proste w utrzymaniu higieny i czystości. Materac powinien być dopasowany do naszej wagi i wzrostu. Miękkie modele polecane są do osób mających wagę nie przekraczającą 60 kg. Przeważnie korzystają z nich kobiety, dzieci i nastolatki. Nie są to sztywne ramy. Przede wszystkim powinniśmy kierować się własnymi preferencjami.

Jak poznać, że materac jest zbyt miękki lub zbyt twardy?

Najprostszym sposobem jest położenie się na plecach, rozluźnić się oraz wykonać test dłoni. Na czym on polega? Trzeba wsunąć dłoń między powierzchnię materaca oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wyniki należy interpretować następująco: nie mamy trudności z wsunięciem - podłoże jest dla nas za twarde. Nie można w ogóle umieścić dłoni w danym obszarze - mamy do czynienia ze zbyt miękkim materacem. Jeśli natomiast opór się pojawia, ale mimo to możemy wsunąć rękę wtedy możemy mieć pewność, że ten model i twardość jest dla nas odpowiednia. Jeżeli nadal nie jesteśmy pewni, to możemy też przyjrzeć się naszym odczuciom. Kiedy mamy poczucie, że zapadamy się w materacu, to mimo że jest to niezwykle przyjemne - nie podpiera on naszego ciała w odpowiedni sposób. W przeciwnym przypadku, kiedy nie możemy w ogóle się na nim rozluźnić i czujemy napięcie mięśni, to możemy podejrzewać, że podłoże jest zbyt twarde.

Miękki materac nawierzchniowy

Materace nawierzchniowe to świetne rozwiązanie, aby zrobić ze swojego dotychczasowego materaca bardziej miękkie podłoże niskim kosztem. Hilding Alt jest to miękki topmaterac, który posiada właściwości antyalergiczne. Stworzony został z termoelastycznej pianki Visco, która jest usztywniona pianką Flexifoam. Idealnie reaguje na temperaturę ciała użytkownika, zapewniając dzięki temu uczucie otulenia i miękkości. Posiada łatwo zdejmowane pokrowiec, które można wyprać w pralce, dzięki czemu łatwo można usunąć plamy, zabrudzenia i kurz. Materac nawierzchniowy to dobry sposób na to, aby nasze łóżko było miękkim i wygodnym miejscem do spania, ponadto zapewnia ochronę materaca głównego.

Wybór miękkiego materaca powinien być przemyślany. Nie warto kierować się tylko faktem, że uznawane są one jako najwygodniejsze. Istotne jest, aby odpowiadały nie tylko naszym preferencjom, ale także dokładnie podpierały nasze ciało, nie powodując żadnych schorzeń kręgosłupa i bólu pleców.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.