Nie śpisz w nocy? Poznaj przyczyny bezsenności

Nie śpisz w nocy? Poznaj przyczyny bezsenności

Inne | 2018-04-25
 Nie śpisz w nocy? Poznaj przyczyny bezsenności

Jeśli zanim zaśniesz, przez długi czas przewracasz się z boku na bok, nie możesz znaleźć sobie miejsca albo dręczą Cię natrętne myśli, prawdopodobnie dopadła Cię bezsenność. Jest to schorzenie częstsze niż myślisz, a długotrwały brak snu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Nie śpisz w nocy? Poznaj przyczyny bezsenności, aby zrozumieć, jak możesz z nią walczyć.

Tajemnica Feng Shui

Feng Shui to filozofia przestrzeni wywodząca się z Chin, która ma zapewniać człowiekowi spokój, harmonię, poczucie bezpieczeństwa, a także unikanie chorób i nieszczęścia. Wpływa na takie sfery życia jak miłość, kariera, zdrowie, harmonia i bogactwo, dlatego warto ją wprowadzić do swojego mieszkania. Filozofia ta to energia, której należy umożliwić łatwy przepływ po miejscu, w którym przebywamy. Sypialnia to miejsce, gdzie nabieramy energii do życia oraz działania i warto wprowadzić zasady Feng Shui, aby podnieść jakość życia i zapewnić pomyślność naszych założeń.

Feng Shui w sypialni - praktyczne wskazówki

Według zasad Feng Shui łóżko w sypialni nie powinno stać na linii okno - drzwi. Zagłówek musi być wsparty o ścianę, za którą nie ma żadnych rur ani pieców. Ściana symbolizuje oparcie i bezpieczeństwo, a przy okazji dojście do łóżka ustawionego w ten sposób jest dużo wygodniejsze. Energia ma przepływać równomiernie z wszystkich trzech stron łóżka. Rama łóżka ma być wykonana z naturalnych materiałów, najlepiej z drewna. Meble do przechowywania rzeczy w sypialni również muszą być drewniane. Pod łóżkiem nie może znajdować się nic poza pościelą, a nad łóżkiem nie mogą znajdować się skosy, belki i lampa. Stanowią one przeszkodę i mogą wywoływać choroby. Według zasad Feng Shui łóżkiem nie może być kanapa ani sofa, która symbolizuje tymczasowość i brak trwałości, a przecież sypialnia ma być przystanią i enklawą. Jednak należy pamiętać, żeby łóżko i materac były nowe, ponieważ Feng Shui zakłada, że dziedziczone łóżko magazynuje energię, która może negatywnie na nas wpływać. Kolejna zasada głosi, że stopy śpiącego nie mogą być zwrócone w kierunku drzwi, ponieważ przywodzi to na myśl osoby zmarłe.

Feng Shui a aranżacja wnętrza sypialni

W sypialni nie mogą znajdować się żadne urządzenia elektryczne emitujące niebieskie światło i promieniowanie elektromagnetyczne, ponieważ zaburzają sen. Według zasady Feng Shui światło w sypialni nie ma ułatwiać widoczności, ale ma polepszać zdrowie psychiczne i fizyczne, dlatego też oświetlenie musi być delikatne i stonowane. Kolorystyka sypialni powinna być zbliżona do koloru ludzkiej skóry, czyli dominują kolor łososiowy, brzoskwiniowy, biel, czerń i brąz. Dodatki w sypialni mogą być w naszych ulubionych kolorach, ale i te mają swoją symbolikę. Kolor czerwony to szczęście i siła, zielony to odprężenie i spokój. W sypialni nie może znajdować się lustro, ponieważ energia Chi się w nim przegląda i staje się bardziej żywotna, a przecież sypialnia ma być oazą i ukojeniem. Feng Shui kocha rośliny, dlatego w sypialni nie może ich zabraknąć, ale powinny być umieszczone jak najdalej od łóżka. Ponadto w grę nie wchodzą kaktusy oraz palma juka, ponieważ zawierają kolce i emitują negatywną energię. W sypialni nie może być zdjęć bliskich, dlatego że daje to uczucie bycia obserwowanym i może niekorzystnie wpływać na zasypianie. Warto pamiętać, że główną zasadą Feng Shui jest harmonia i porządek, trzeba o niego dbać i nie wprowadzać chaosu, ponieważ symbolizuje on bałagan w myślach i w życiu. 

Korzyści płynące z Feng Shui w sypialni 

Urządzenie sypialni według filozofii Feng Shui pozwoli na wyciszenie się, odprężenie i całkowite nabranie nowych sił potrzebnych do kolejnego dnia. Ponadto energia Chi poprawi nasze samopoczucie oraz zdrowie, polepszeniu ulegnie jakość naszego snu. Feng Shui w sypialni wprowadzi harmonię w rodzinie i w relacjach międzyludzkich, a przez to ułatwi znalezienie partnera, a także poprawi sytuację finansową. Filozofia ta korzystnie wpłynie na kreatywność, motywację, koncentrację i wytrwałość. 

Feng Shui od wielu setek lat gości w domach i sypialniach Chińczyków. To właśnie jej przypisują swój dobrostan, miłość i zdrowie, dlatego dlaczego by nie skorzystać z rad filozofii Feng Shui i być szczęśliwym na co dzień, skoro możemy mieć na to wpływ?

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.