Osoba z niską wagą - jaki kupić materac?

Osoba z niską wagą - jaki kupić materac?

Materace | 2020-09-16
Osoba z niską wagą - jaki kupić materac?

Szukając odpowiedniego dla nas materaca, bardzo istotne jest to, aby kierować się między innymi wagą ciała. Niektóre materace są dedykowane dla użytkowników o podwyższonej masie, a inne dla osób lżejszych. Jak wybrać odpowiednie podłoże dla osób o niskiej wadze? Czym się kierować przy zakupie i gdzie szukać właściwych modeli?

Jaka twardość materaca?

Dobierając materac do wagi użytkownika bardzo istotną rolę odgrywa twardość danego podłoża. Dla osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kilogramów zalecane są materace bardziej miękkie, ale warto dopasować ten parametr do własnych preferencji, bo może okazać się, że również średni będzie idealnie współgrał z ciałem. Zbyt twarde podłoże może powodować bóle kręgosłupa i problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Dobrym rozwiązaniem są modele, które łączą w sobie kilka różnych twardości w taki sposób, że dzięki regulacji możemy dopasować ją do naszych potrzeb. Funkcjonuje to na zasadzie przełożenia modelu na drugą stronę lub po prostu zdejmuje się wierzchnią warstwę piankową, która zmienia twardość materaca, co posiada materac Hilding Electro.

Jaki wybrać model?

Decydując się na określoną twardość, warto także wziąć pod uwagę typ wypełnienia. Może ono być sprężynowe, które cechuje się wysoką elastycznością punktową jak w modelu Hilding Lambada. Z kolei materace lateksowe są niezwykle elastyczne i dzięki nim łatwo utrzymać czystość w łóżku. Modele piankowe, w których zastosowano termoelastyczny materiał świetnie dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury, co można zobaczyć na materacu Hilding Rock & Roll. Ponadto jeżeli wiemy, że z danego podłoża będą korzystać dwie osoby, to dobrym pomysłem jest wybranie modelu dla pary, który redukuje drgania wynikające z ruchów jednej osoby niwelując tym samym falowanie spowodowane różnicami w wadze. Alergikom polecamy modele, które posiadają funkcje antyalergiczne, są przewiewne i mają wysoki poziom wentylacji, przez co zapobiegają gromadzeniu się wilgoci i drobnoustrojów wewnątrz materaca.

Czym się kierować przy zakupie?

Na co jeszcze można zwrócić uwagę wybierając nowe podłoże do spania? Przede wszystkim warto wybrać model z dołączonym zdejmowanym pokrowcem, który w razie zabrudzenia można szybko ściągnąć i wyprać w pralce. Świetnym rozwiązaniem w najnowszych modelach jest siedmiostrefowy fizjosystem, który zapewnia idealne podparcie z uwzględnieniem newralgicznych części ciała. Polega on na tym, że w materacu wydzielono siedem stref podparcia, które w różnym stopniu oddziałują na poszczególne części ciała. Ponadto zwróćmy uwagę na wymiary i na to, czy będzie on pasował do stelaża naszego łóżka. Dobrze jest także, gdy dany produkt posiada gwarancję i certyfikaty, które są potwierdzeniem jego wysokiej jakości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie nam służył przez długie lata.

Szukając materaca dla osoby o niskiej wadze warto zwrócić szczególną uwagę na wyżej wymienione kwestie. Ponadto, gdy nadal będziemy mieć pytania lub problemy z zakupem, można zapytać ekspertów w sklepie stacjonarnym lub na specjalnym czacie znajdującym się na stronie internetowej. Na pewno pomogą oni dobrać idealny model, a Ty będziesz mógł cieszyć się z wartościowego i zdrowego snu!

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.