Oznaki, że czas na nowy materac

Oznaki, że czas na nowy materac

Materace | 2020-01-28
Oznaki, że czas na nowy materac

Naturalne jest, że materace z biegiem czasu zużywają się, przez co w znaczny sposób mogą się zmienić nasze odczucia związane z odpoczynkiem na nim. Dlatego ważne jest, aby gdy używany przez nas model już się zestarzeje, podjęcie decyzji o zakupie nowego, który będzie gwarancją spokojnie przespanej nocy.

Nowy materac, a zmiany wymagań

Przesłanką do zakupu nowego materaca będzie zmiana naszych indywidualnych potrzeb. Tutaj wskazać możemy na przykład te, związane z naszą wagą. W przypadku jej wzrostu dobrze jest wymienić używany przez nas produkt na twardszy, aby w czasie snu zachować naturalną pozycję naszego kręgosłupa. Jeśli jednak stracimy wiele kilogramów pomyśleć trzeba nad wyborem bardziej miękkiego modelu. Zakup nowego może być także konieczny, kiedy przyjdzie borykać nam się z różnego rodzaju schorzeniami. W przypadku chociażby chorób związanych z układem oddechowym potrzebna może być wymiana naszego materaca na antyalergiczny, który zapobiegać będzie osadzaniu się kurzu oraz rozwojowi mikroorganizmów, takich jak roztocza, które nie tylko powodują alergie, ale też wpływają na nasze samopoczucie Świetnie sprawdzi się tutaj Hilding Rumba, dzięki zastosowanej do jego produkcji piance, a także wąskim nacięciom na całej powierzchni, zapewniającym doskonałą wentylację. Warto także wspomnieć o antyalergicznym pokrowcu, który łatwo możemy wyprać. Dobór odpowiedniego modelu jest także niezwykle także istotny przy problemach z kręgosłupem - wtedy konieczne mogą być na przykład medyczne, będące gwarancją odpowiedniego podparcie. Możemy tutaj wskazać chociażby Hilding Fandango ze sprężynami kieszeniowymi o wysokiej elastyczności punktowej, dzięki czemu dopasowuje się do konkretnych partii ciała. Nowy materac niezbędny będzie także, kiedy zdecydujemy się na przykład na wspólne zamieszkanie z partnerem - wtedy zakupiony przez nas produkt powinien mieć nie tylko odpowiednią twardość, ale spełniać także potrzeby związane z twardością oraz kwestiami zdrowotnymi obojga osób.

Objawy zużycia się materaca

Często nie zdajemy sobie sprawy z objawów, jakie towarzyszą zużyciu się materaca. Jednymi z nich są powstałe odkształcenia, nierówności czy też zapadanie się podczas leżenia. Znakiem, że czas na wymianę, jest także moment, kiedy zaczniemy wyczuwać grudki w piance i dyskomfort będą nam sprawiać sprężyny, na przykład poprzez wbijanie się w plecy lub trzeszczenie. Warto jest także co jakiś czas skontrolować jego stan, aby sprawdzić czy w poszczególnych miejscach nie są widoczne uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład zniszczona powłoka, zauważalne rozdarcia i dziurki. Proces ten spowalniać możemy poprzez regularną dbałość; czyszczenie odpowiednim sprzętem, częste wietrzenie, korzystanie z dopasowanego stelaża oraz rezygnację ze skakania po materacu czy stawania na nim.

Skutki spania na starym materacu

Konsekwencje spania na starym materacu mogą być dla nas bardzo dotkliwe. Po wstaniu rano będziemy odczuwać w zmęczenie, spadek samopoczucia czy ból głowy. Często pojawia się także znaczący dyskomfort w okolicach pleców oraz szyi. Spanie na zniszczonym modelu prowadzi nawet do różnego rodzaju schorzeń czy zwyrodnień kręgosłupa. Wielu z nas zauważy także objawy alergii, ponieważ w części z używanych produktów rozwijać się mogą niepożądane mikroorganizmy będące przyczyną różnego rodzaju uczuleń czy problemów z oddychaniem.

Dla zdrowia bardzo ważne jest, aby materac był w odpowiedni sposób do nas dopasowany, dlatego dobrze jest monitorować stan używanego przez nas modelu, ponieważ może on przekładać się na naszą kondycję fizyczną, wydajność w trakcia dnia oraz samopoczucie.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.