Pierwszy materac dziecka - na co zwrócić uwagę?

Pierwszy materac dziecka - na co zwrócić uwagę?

Materace | 2020-09-21
Pierwszy materac dziecka - na co zwrócić uwagę?

Pierwszy materac dla naszej pociechy? Jaki sprawdzi się do kołyski, a który nada się w przypadku dziecięcych łóżek? Wybór ten powinien być porządnie przemyślany! W końcu chodzi o prawidłowy rozwój naszych pociech, dlatego podpowiadamy jak wybrać najlepszy.

Materac dla niemowlaka

Materac powinien stanowić idealne wsparcie dla rozwijającego się dziecka już od pierwszych dni jego życia. Nie możemy pozostawać na tą kwestię obojętni. Często wielu rodziców decyduje się na te materacyki, które są już w zestawie z łóżeczkami - jednak nie zawsze są one dostosowane do delikatnego kręgosłupa, przez co mogą narobić wielu szkód. Pamiętajmy, że niemowlaki korzystają z niego nawet około dwudziestu godzin w ciągu doby, dlatego musi być on dobrany z jeszcze większą precyzją niż dla osób dorosłych. Zakłada się, że najlepszymi będą modele średnio twarde, zapewniające solidne wsparcie plecom. Zbyt miękkie mogą nie tylko powodować wady postawy, pojawiające się na późniejszych etapach rozwoju, lecz również problemy z oddychaniem wskutek zapadania się całego ciała. Świetnie sprawdzić mogą się te z lateksowym wkładem, gwarantującym komfortowe podparcie  i równomiernie rozkładają ciężar po całej powierzchni. Dobrze też aby zakupiony produkt dopasowywał się do kształtu ciała i nie odkształcał w miejscach, na które wywierany jest szczególny nacisk. Nie możemy zapominać o właściwościach antyalergicznych - konieczna jest odpowiednia wentylacja hamująca rozwój grzybów i bakterii

Pierwszy materac do łóżka

Materac dla naszej pociechy koniecznie musimy wymienić w momencie, kiedy wyrośnie ona z łóżeczka dla niemowląt i przyjdzie nam kupić pierwsze łóżko. Kwestią, od której powinniśmy zacząć jest rozmiar, ponieważ model musi być odpowiednio dopasowany do wymiarów stelaża. Jeśli będzie on zbyt duży lub za mały, dziecko nie skorzysta z jego wszystkich właściwości, a także dojść może do szybszego uszkodzenia użytkowanego modelu. Jak dobrać idealny materac? Kierować powinniśmy się wzrostem i wagą naszej pociechy. Pamiętajmy jednak, że dzieci szybko rosną, dlatego świetnym wyborem będą produkty posiadające przynajmniej dwie różne twardości - często wystarczy tylko obrócić dany model, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb młodego człowieka. Problemem może być również decyzja dotycząca wkładu. Tu podobnie, jak na wcześniejszych etapach życia, powinien dopasowywać się on do kształtu ciała dziecka, jednocześnie zapewniając stabilne podparcie, dzięki czemu  kręgosłup będzie miał odpowiednie warunki do wzrostu i prawidłowego rozwoju.

Najlepsze materace dla naszych pociech

Już wiemy, że nie możemy pozostawiać kwestii doboru materaca dla dziecka przypadkowi. Warto jest rozważyć dokładnie zakup, zarówno dla starszych jak i młodszych pociech. W roli modelu, z którego korzystać możemy od pierwszych dni życia maluszka, bez wątpienia, świetnie sprawdzi się Hilding Kołysanka, a to między innymi, za sprawą pianki Flexifoam. Nie tylko  świetnie dopasowuje się ona do kształtu ciała malucha, lecz również dużym plusem jest jej struktura gwarantująca świetną wentylację i blokująca rozwój wszelkiego rodzaju bakterii i drobnoustrojów. Z kolei dla naszych starszych pociech dobrym wyborem okaże się Hilding Breakdance z piankami wysokoelastycznymi o różnej twardości. W ten sposób łatwością dopasujemy model do aktualnych potrzeb młodego człowieka. Dodatkowo wkład został wyprofilowany w ten sposób, aby gwarantować świetną wentylację, zapobiegającą powstawaniu brzydkich zapachów oraz rozwojowi bakterii.

Wybór odpowiedniego materaca pomoże nam zadbać o prawidłowy rozwój naszej pociechy, dlatego róbmy to świadomie! Warto przed zakupem skonsultować wybór z ekspertem, którego można spotkać w sklepie lub znaleźć do niego kontakt na stronie internetowej. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.