Poduszka ortopedyczna - dlaczego warto ją kupić?

Poduszka ortopedyczna - dlaczego warto ją kupić?

Akcesoria | 2019-01-25
Poduszka ortopedyczna - dlaczego warto ją kupić?

Poranne uczucie odrętwienia i napięcie całego ciała a także obolały kark to dolegliwości, z którymi zmaga się wielu ludzi. Na ogół ich przyczyny upatruje się w nieodpowiedniej pozycji podczas snu. Jak zapobiec tym problemom? Pierwszym krokiem jest dobranie poduszki, która zapewni solidne podparcie głowy i kręgosłupa szyjnego.

Dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną?

Według wielu osób, najlepszymi poduszkami są te, w których zastosowano wypełnienie naturalne, czyli puchowe, jedwabne lub z pierza. Niestety, modele wykonane z wymienionych materiałów nie są perfekcyjne i choć świetnie odprowadzają wilgoć, to nie zapewniają ciału śpiącej na nich osoby odpowiednio solidnego podparcia.

Dlatego też lepiej sięgnąć po poduszki ortopedyczne z pianki termoelastycznej lub lateksu, które dzięki specjalnemu kształtowi znacznie lepiej podtrzymują głowę i kręgosłup. Ten wpływ został potwierdzony naukowo, co pozwoliło niektórym modelom poduszek, na przykład Visco Prime, Visco Magic, Visco Standard czy Latex Sublime nadać miano wyrobu medycznego - oznacza to, że w wyniku wielu badań i testów ich prozdrowotne właściwości zostały potwierdzone stosownym certyfikatem.

Prozdrowotne właściwości poduszek ortopedycznych

Używanie poduszek ortopedycznych umożliwia przede wszystkim regenerację układu kostno-szkieletowego, w tym odcinka szyjnego kręgosłupa, który jest szczególnie obciążony wskutek siedzącego trybu życia. Codzienny sen na odpowiednio wyprofilowanym podłożu pozwala odciążyć ten fragment szkieletu, co przekłada się także na rozluźnienie mięśni w okolicy karku i szyi. Te pozornie niewielkie korzyści niosą za sobą długofalowe skutki, takie jak:

  • zniwelowanie uczucia drętwienia i mrowienia,
  • ulga w dyskopatii,
  • zmniejszenie intensywności bólów głowy migrenowych i napięciowych.

Poduszka ortopedyczna z pianki elastycznej

Pozytywny wpływ poduszek ortopedycznych na zdrowie wynika, oczywiście, z ich kształtu, ale niemniej ważne jest tworzywo, z którego zostały wykonane. Co więcej, materiał ten w pewnym stopniu również decyduje o właściwościach samej poduszki: na przykład w modelu Visco Prime zastosowano piankę termoelastyczną. Rewolucyjność tego materiału opiera się na zdolności do zmiany kształtu pod wpływem ciepła - oznacza to, że poduszka termoelastyczna dopasowuje się do układu ciała leżącej na niej osoby. Z tego względu na modelach piankowych skorzystają wszyscy ci, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa, bowiem wspierają one kręgi szyjne i pozwalają na ich całkowite odprężenie się podczas snu.

To rozluźnienie szkieletu jest niezbędne do jego regeneracji - między innymi z tego powodu używanie poduszek termoelastycznych jest często zalecane osobom, które cierpią na zwyrodnienie stawów i inne schorzenia ortopedyczne.

Poduszka lateksowa najlepsza dla alergików

Natomiast alergicy powinni sięgnąć raczej po poduszkę ortopedyczną z lateksu, na przykład Latex Sublime, która również zapewnia podparcie głowy i szyi, a jednocześnie ma właściwości antyalergiczne. Dodatkowo, lateks jest wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem, dlatego też właśnie taka poduszka ortopedyczna z pewnością będzie spełniała swoje zadanie przez długi czas. 

Poduszki ortopedyczne to wynalazek, który pozwolił wielu osobom pozbyć się uprzykrzających przypadłości - to potwierdza tylko, że niezwykle ważne jest, by zadbać o takie elementy wyposażenia sypialni jak materac czy też poduszka, mają one bowiem realny wpływ na jakość odpoczynku. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.