Poradnik dla alergików

Poradnik dla alergików

Inne | 2023-05-11
Poradnik dla alergików

Jeśli jesteśmy alergikami, musimy specjalnie zadbać o swoje zdrowie. Dotyczy to również urządzania sypialni. Muszą znaleźć się tam takie elementy, które pomogą nam zachować zdrowy, spokojny sen, a do tego zmniejszą ryzyko powstania reakcji alergicznych. Dowiedz się, jak powinna wyglądać sypialnia alergika!

Jaki materac dla alergika?

Materac to najważniejsza rzecz w całej sypialni. Posiada on jeszcze większe znaczenie w pokoju alergika, ponieważ może bezpośrednio wpłynąć nie tylko na to, jak się wysypiamy, ale także na zwiększenie naszych reakcji alergicznych. Materace dla alergika powinny spełniać odpowiednie warunki. Po pierwsze, muszą posiadać właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się bakterii czy drobnoustrojów na naszym materacu. Ważne, aby zapewniały też dobrą cyrkulację powietrza. W ten sposób unikniemy gromadzenia się wilgoci. Uważajmy na to, aby nie wywoływały podrażnień na naszej skórze. Dobrze, aby szły w parze z pokrowcem, który zadba o naszą higienę snu i dłuższą żywotność materaca. Na szczęście na rynku materacy mamy spory wybór produktów antyalergicznych. Możemy zainwestować na przykład w materac Hilding Salsa, który wypełniony jest elastyczną pianką Flexifoam, a do tego posiada dwa pokrowce do wyboru. Równie dobrą opcją będzie Hilding Breakdance, który wyróżnia się specjalnymi nacięciami na powierzchni materaca, zapewniającymi świetną wentylację powietrza.

Jaka poduszka dla alergika?

Tak samo ważnym elementem dla alergika są poduszki, które też mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Powinny cechować się podobnymi właściwościami co materace dla alergików. Visco Green charakteryzuje się naturalnym, korzystnym dla alergików składem, podczas gdy Visco Mini oraz Visco Prime zawierają oddychającą i elastyczną piankę termoelastyczną. Takie produkty znacząco obniżą ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej, a do tego zapewnią zdrowy, komfortowy sen.

Jak jeszcze uniknąć alergii?

Osoby uczulone na pyłki i nie tylko powinny pamiętać, że wprowadzenie nowych nawyków również może pomóc w uniknięciu alergii. Po pierwsze, postarajmy się nie wychodzić w czasie, w którym stężenie pyłków jest wysokie. Najlepsza pora to zaraz po deszczu. Unikajmy też miejsc, w których występują rośliny czy krzewy, które nas uczulają. Lasy czy parki zdecydowanie lepiej unikać. Nie zapominajmy też o regularnym odkurzaniu i sprzątaniu mieszkania, dzięki czemu pozbędziemy się nadmiaru kurzu, który dla alergików jest równie niekorzystny.

Mimo że bycie alergikiem nie jest łatwe, jeśli zadbamy o odpowiednie kwestie, możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem. Pomoże nam w tym dobór antyalergicznych artykułów sypialnianych, dzięki którym będziemy mogli spać spokojnie, bez obawy o nasilenie się alergii.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.