Poznaj właściwości pianki HR!

Poznaj właściwości pianki HR!

Materace | 2022-09-12
Poznaj właściwości pianki HR!

Sen jest jedną z najważniejszych czynności fizjologicznych w życiu każdego z nas. W związku z tym, warto zadbać o swoją wygodę i zapewnić ciału wysoki komfort wypoczynku dzięki wyborowi odpowiedniego podłoża do snu. Aby tego dokonać, istotne jest, aby zapoznać się z wypełnieniami zawartymi w materacach. W tym wpisie opowiadamy o właściwościach pianki HR.

Co to jest pianka HR?

Pianka HR jest materiałem, który wykorzystuje się do wypełniania wnętrza materaca. Jest to wysokogatunkowy produkt o zwiększonej gęstości 35 kg/m3. Jest uważana za jedną z odmian pianek poliuretanowych, które charakteryzują się nieco gorszymi właściwościami niż pianka HR. Jej budowa jest pęcherzykowata, co zdecydowanie zwiększa przepływ powietrza.

Właściwości pianki HR

Pianka HR z pewnością ma wiele zalet. Warto jednak skupić się na tych najważniejszych:

W jakich materacach wykorzystywana jest pianka HR?

Pianka HR wykorzystywana jest głównie w materacach kieszeniowych oraz piankowych. Te pierwsze, dzięki zastosowaniu pianki, zyskują wysoką odporność na odkształcenia oraz zapewniają ich użytkownikom komfortowy sen. Ponadto, niezwykła trwałość pianki zapewnia materacowi długą żywotność, bez względu na intensywność jego eksploatacji. Idealnym przykładem takiego podłoża jest Hilding Lambada. Materac piankowy natomiast zawiera wysoką zawartość pianki wysokoelastycznej, która gwarantuje swoim użytkownikom doskonałe podparcie całej sylwetki. Dzięki przewiewności pianki, materac nigdy nie będzie wilgotny ani nie rozwiną się w nim żadne drobnoustroje, które mogłyby zagrozić zdrowiu. Jeżeli zależy Ci na takich cechach, możesz zainwestować w model Hilding Electro, który łączy w sobie cechy zarówno materaca piankowego, jak i sprężynowego. Aby dodatkowo zwiększyć komfort podczas wypoczynku, rozważ zakup materaca nawierzchniowego Hilding Alt. Ten produkt zapewni dodatkową ochronę podłoża, na którym śpisz, a także znacznie wydłuży czas jego żywotności.

Mając podstawową wiedzę na temat pianki HR będziesz w stanie wybrać się do salonu z materacami i wybrać tam dla siebie swój wymarzony model, który posłuży Ci przez lata, zapewniając niesamowitą wygodę.

Udostępnij

Zobacz też

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!
Materace / 2023-09-19

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!

Zobacz więcej
Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?
Materace / 2023-09-12

Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.