Probiotyki w pokrowcu na materac – co to oznacza?

Probiotyki w pokrowcu na materac – co to oznacza?

Akcesoria | 2019-09-24
Probiotyki w pokrowcu na materac – co to oznacza?

Duża ilość czasu spędzanego w łóżku powoduje, że dbamy o tę przestrzeń i chcemy, by jak najbardziej sprzyjała naszemu zdrowiu. Najnowsze technologicznie rozwiązanie, jakim są pokrowce na materac z probiotykami, dają tę możliwość. Płynie z niej szereg korzyści, dzięki którym Twój sen będzie komfortowy i zdrowy.

Co to znaczy, że pokrowiec ma probiotyki?

Warto odpowiedzieć na to pytanie, zaczynając od samego początku - a zatem, czym właściwie są probiotyki. Od kilku dekad ogromnym zainteresowaniem w temacie walki z drobnoustrojami i innymi bakteriami cieszą się antybiotyki - jednak poszukiwano rozwiązania, które będzie od nich bardziej naturalne. Dlatego pojawiły się probiotyki - są to tzw. bakterie przyjazne ciału. Działają na zasadzie „pożądanego gościa” - kiedy zamieszkują organizm, te mniej przyjazne organizmy nie mogą się w nim osiedlić, dzięki czemu jest chroniony przed szkodliwym wpływem drobnoustrojów. Można powiedzieć, że probiotyki są tarczą ochronną przeciwko wszystkiemu, co może zaszkodzić zdrowiu. 

Montownie kapsułek z probiotykami w pokrowcach

W jaki sposób odnajdują zatem swoje zastosowanie w przypadku pokrowców do materaca? Otóż ich umieszczenie jest wtedy trudniejsze niż w momencie naturalnego zażycia w postaci tabletki. Jednak dzięki dzisiejszej technologii probiotyki w pokrowcach są zamykane w kapsułkach przyczepianych do włókien i uwalniane pod wpływem tarcia, gdy ciało ma kontakt z materacem. Ciepło, jakie wydzielane zostaje przez ułożenie sylwetki, sprawia, że przyjazne bakterie rozmnażają się w szybkim tempie - w ciągu dwudziestu czterech godzin ich ilość w tkaninie może wzrosnąć nawet stukrotnie.

Pokrowce z probiotykami – co to daje?

Dzięki wspomnianym wcześniej właściwościom, probiotyki pochłaniają duże ilości wilgoci, a to powoduje, że w ich otoczeniu brakuje możliwości rozwoju roztoczy - te drobnoustroje najlepiej czują się w wilgotnych i ciepłych warunkach. Dzięki temu jest to rozwiązanie idealne przede wszystkim dla alergików oraz osób, które chcą wpłynąć na higienę miejsca przeznaczonego na sen. Roztocza powodują nie tylko alergię, ale także astmę - a ich pozbycie się minimalizuje ryzyko tych chorób do minimum. Przykładem pokrowca, który posiada w swoim materiale probiotyki, jest model Velvet, dołączany do większości najbardziej popularnych materacy Hilding, takich jak piankowy termoelastyczny model Salsa czy kieszeniowy Tango. Pozbywa się drobnoustrojów w naturalny sposób, a dodatkowo jest rozwiązaniem bezpiecznym nawet dla osób o bardzo wrażliwej skórze. 

Jeśli jesteś alergikiem lub po prostu zależy Ci na tym, by otoczenie, w którym śpisz, było maksymalnie higieniczne i hamowało rozwój drobnoustrojów, to pokrowiec na materac z probiotykami będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zadbaj o swój sen i pozbądź się bakterii z Twojego łóżka na dobre.

Udostępnij

Zobacz też

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!
Łóżka / 2024-02-20

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!

Zobacz więcej
Jak poprawić jakość swojego snu?
Inne / 2024-02-13

Jak poprawić jakość swojego snu?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.