Problemy z kręgosłupem - jaki materac?

Problemy z kręgosłupem - jaki materac?

Materace | 2020-11-17
Problemy z kręgosłupem - jaki materac?

W dzisiejszych czasach wiele godzin spędzamy w niewłaściwej pozycji siedzącej na przykład przed komputerem oraz z powodu intensywnego trybu dnia zaniedbujemy regularną aktywność fizyczną, która jest niezbędna dla zdrowia. Dlatego też wiele osób skarży się doskwierające bóle z kręgosłupem, które negatywnie wpływają na samopoczucie. Dobrym pomysłem jest wymiana materaca na taki, który zapobiega pogłębianiu się dolegliwości bólu pleców.

Przyczyny problemów z kręgosłupem

Przyczyny problemów z kręgosłupem są naprawdę zróżnicowane. Można do nich zaliczyć: wady postawy z dzieciństwa, złe przyzwyczajenia - postawa zgarbiona podczas siedzenia, noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu, schylanie się podczas podnoszenia znacznego ciężaru… a także wspomniany siedzący tryb oraz zbyt małą aktywność fizyczną. Ponadto przyczyniać się mogą do nich otyłość i nadwaga, urazy spowodowane na przykład wypadkiem samochodowym, przepuklina krążka międzykręgowego, złamanie kręgów wynikające na przykład z osteoporozy oraz mikrourazy, choroby zapalne, reumatyczne i wreszcie niewłaściwie dobrany materac wraz z poduszką, na których co noc śpimy. Jak dobrać odpowiednie podłoże? Najlepiej zmienić swój dotychczasowy model na taki, który posiada atest wyrobu medycznego.

Wyroby medyczne - najlepsze rozwiązanie

Wyrób medyczny, to znaczy jaki? Model ten posiada pozytywną opinię ośrodków, które wystawiają certyfikaty w oparciu o testy i badania potwierdzające określone właściwości podłoża. Idealnie nadają się dla użytkowników zmagających się z dolegliwościami kręgosłupa oraz przechodzących rehabilitację. Materac posiadający atest wyrobu medycznego jak na przykład Hilding Fandango posiada obniżoną 8%-wą stawkę podatku VAT, a co istotne nie potrzeba zaświadczeń lekarskich, aby z niej skorzystać. Materac zaliczony do wyrobów medycznych charakteryzuje się tym, że pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni przy kręgosłupie oraz mięśni kończyn i miednicy: niweluje zbędne uciski i napięcie wspomagając prawidłową regenerację organizmu. Modele te są nie tylko właściwe dla naszego układu kostnego i mięśniowego, ale również cechują się tym, że stworzone zostały z właściwych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Czym się kierować przy doborze odpowiedniego materaca?

Wybierając odpowiedni model materaca należy kierować się przede wszystkim dopasowaniem twardości do wagi i preferencji użytkownika. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka twardość nam odpowiada, można zakupić na przykład model Hilding Makarena, który posiada dwie strony użytkowe każdą o innej twardości, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania go do naszych potrzeb. Ważny jest także siedmiostrefowy fizjosystem będący między innymi w modelu Hilding Salsa - niweluje on zbędne naciski, rozkłada ciężar ciała odpowiednio podpierając każdą jego część. Zwróćmy uwagę także na wypełnienie materaca, czyli fakt czy lepiej czujemy się na piankowym, sprężynowym, a może na hybrydowym podłożu? Ważne jest także dopasowanie wymiarów do naszego łóżka oraz czy dany model jest kompatybilny z regulowanymi stelażami.

Materace o właściwościach medycznych są idealnym rozwiązaniem także jeśli chcemy zapobiegać pojawieniu się dolegliwości związanych z kręgosłupem. Świetnym pomysłem jest zakupienie także poduszki ergonomicznej, która idealnie podeprze górny odcinek szyjny i kark. Jeżeli w czasie użytkowania takiego materaca nie zauważymy zmniejszenia bólu, zalecamy konsultację z odpowiednim specjalistą.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.