Przeziębienie a sen

Przeziębienie a sen

Inne | 2022-09-19
Przeziębienie a sen

Zaczyna się okres jesienny, który jak wiemy stanowi spore zagrożenie dla naszego zdrowia. Układ odpornościowy wystawiony jest na ciężką próbę, ponieważ na zewnątrz panuje chłód, a w budynkach czy komunikacji miejskiej niekiedy można się wręcz przegrzać. W takiej sytuacji nietrudno o przeziębienie. Czy sen podczas choroby ma jakiekolwiek znaczenie? Odpowiadamy!

Wpływ snu na nasz tryb leczenia 

Sen to jedna z podstawowych czynności fizjologicznych naszego organizmu. Wbrew pozorom to nie tylko bierne spanie, ponieważ w tym czasie w organizmie zachodzi wiele procesów, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Kiedy jesteśmy przeziębieni, czujemy się zmęczeni i bardziej senni. A to właśnie sen korzystnie wpływa na proces leczenia. Kiedy śpimy zachodzą procesy regeneracyjne, uwalniana jest melatonina, która pomaga przejść w fazę snu głębokiego, kiedy to organizm nabiera sił oraz intensywnie walczy z wszelkimi infekcjami.

Jak zadbać o to, żeby przyspieszyć nasze leczenie

Jeśli padłeś ofiarą infekcji, nie martw się. Istnieją sprawdzone sposoby na to, by poradzić sobie z przeziębieniem. Aby regeneracja podczas snu sprawiła, że zapomnisz o wirusach, powinieneś:

Dobry materac do podstawa

Jeśli zastanawiasz się, jak spokojnie spać, mamy odpowiedź – podstawą jest dobry materac. To właśnie on sprawia, że Twoje ciało układa się prawidłowo. Wybór odpowiedniego podłoża do spania powinien być przeprowadzony z należytą uwagą oraz dbałością o jakość. Hilding Pasodoble to doskonała propozycja dla tych, którzy preferują twardsze podłoże. Dzięki sprężynom kieszeniowym sprawdzi się także jako materac dla seniorów. Hilding Bass służy jako materac nawierzchniowy. Jego sprężysta pianka gwarantuje dodatkową twardość przy zachowaniu elastyczności. Jeżeli jednak szukasz czegoś, co złagodzi ból kręgosłupa i pomoże w profilaktyce wad postawy, wybierz model Hilding Fandango Family.

Sen a przeziębienie są ze sobą nieodzownie połączone. Regeneracja podczas snu pomaga nam szybciej pozbyć się utrudniającej życie infekcji. Właśnie dlatego podczas choroby powinniśmy zwrócić większą uwagę na to, jak wypoczywamy.

Udostępnij

Zobacz też

Sen a sport
Inne / 2023-05-22

Sen a sport

Zobacz więcej
Czym jest Certyfikat AEH?
Materace / 2023-05-15

Czym jest Certyfikat AEH?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.