Regulowane stelaże pod materac - czy warto kupić?

Regulowane stelaże pod materac - czy warto kupić?

Akcesoria | 2019-01-13
Regulowane stelaże pod materac - czy warto kupić?

Obok wyboru materaca bardzo istotną kwestią jest odpowiedni stelaż do naszego łóżka. Odpowiada on w dużej mierze za komfort w czasie snu. Innowacyjnym rozwiązaniem są regulowane modele, dzięki czemu w łatwy sposób można dopasować najwygodniejszą i najzdrowszą dla nas pozycję.

Jaki wybrać stelaż?

Wybór stelaża, jest bardzo ważny, ze względu na nasz materac, odpowiednio dobrany nada mu właściwej wentylacji i pozwoli na zachowanie sprężystości oraz elastyczności. Istotna jest tu kwestia rozmiaru stelaża, skonstruowanego z drewnianych listewek, od ilości których właśnie zależy jego wielkość. Gdy będzie on za mały może być przyczyną  pojawienia się fałd na powierzchni materaca, w przypadku za dużego możemy odnosić wrażenie, że co jakiś czas się przesuwamy w czasie snu. Wspomniane listwy odpowiadają również za kwestie związane z wentylacją i zachowaniem odpowiedniego poziomu higieny.

Regulowane stelaże

Stelaże stanowią odpowiednie wsparcie dla materaca i jego konstrukcji, aby ten odpowiednio podpierał nasze ciało podczas snu. Między innymi właśnie dzięki temu rano budzimy się w pełni sił, dlatego istotne jest, aby znaleźć produkt w pełni spełniający nasze wymagania. Na model Select Expert składają się 42 listwy, zapewniające wysoką jakość podparcia. Daje nam on możliwość regulacji jego twardości w środkowej części, a także manualne ustawienie zagłówka oraz podnóżka. Natomiast Stelaż Family Moto umożliwia elektryczne sterowanie wspomnianymi wcześniej elementami. Zamieszczony pas środkowy zapewnia równomierny rozkład nacisku naszego ciała. Modele regulowane to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które dodatkowo na łóżku czytają, pracują, oglądają telewizje. Dzięki takiej regulacji, kręgosłup nawet w pozycji w pół siedzącej, siedzącej ma odpowiednie wsparcie, więc mięśnie odpoczywają.

Jaki wybrać materac do regulowanego stelaża

Każdy stelaż wymaga innego materaca. Dla modeli regulowanych automatycznie nie powinno stosować się materacy bardzo twardych, jednak bez problemu można je stosować do pozostałych dostępnych twardości. Wskazać możemy tutaj między innymi Hilding Rumba, w którym większość wkładu stanowi pianka Velvet Touch, cechująca się wysoką sprężystością, dzięki czemu świetnie nadaje się do tego typu stelaży. Jego główną zaletą jest 7 zróżnicowanych stref twardości będących gwarancją komfortowego podparcia. Dla podpórek regulowanych ręcznie wskazany będzie model piankowy średniej twardości, jak Hilding Rock & Roll, którego struktura zapewnia doskonałą wentylację. Do jego produkcji wykorzystano dwa rodzaje pianek, dzięki czemu z obu stron różni się miękkością.

Stelaże odgrywają bardzo duża rolę zarówno jeśli chodzi o komfort naszego snu, jak i w kwestii żywotności naszego materaca. Warto pamiętać, że modele regulowane będą miały zastosowanie nie tylko dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami, lecz także zadowolone będą z niego osoby wysoko ceniące sobie wygodę oraz nowatorskie pomysły.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.