Rodzaje stelaży pod materace i na jaki warto się zdecydować?

Rodzaje stelaży pod materace i na jaki warto się zdecydować?

Akcesoria | 2023-11-17
Rodzaje stelaży pod materace i na jaki warto się zdecydować?

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdej sypialni jest odpowiedni stelaż pod materac. Odgrywa on istotną rolę, gdyż wpływa na komfort naszego wypoczynku oraz wspiera zdrowie kręgosłupa w czasie snu. Istnieje jednak wiele rodzajów stelaży, dlatego też pojawia się wątpliwość dotycząca tego, który z nich w naszym przypadku będzie najlepszy. Z pomocą przychodzi jednak ten artykuł, w którym dowiesz się, jak wybrać stelaż pod materac.

Stelaż klasyczny

Stelaże klasyczne są zdecydowanie najbardziej popularne, gdyż występują na rynku najdłużej. Poza tym są to najprostsze formy stelaży, które doskonale współpracują z wieloma materacami. Taki stelaż składa się z ramy z drewna lub metalu, na której umieszczony jest ruszt listew lub sprężyn. Stelaż klasyczny to też tańszy produkt w porównaniu z jego konkurentami, jednakże nie oznacza, że nie stanowi on równie świetnej powierzchni podparcia dla materaca. Jeśli posiadamy prosty materac piankowy lub sprężynowy, stelaż klasyczny będzie jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, za które nie przepłacimy. Pod tym odnośnikiem znajdziesz wiele doskonałych stelaży pod materac. Jednym z nich jest model Double Lift przeznaczony do łóżek podwójnych.

Stelaż regulowany

Stelaż regulowany jest bardziej innowacyjnym rozwiązaniem i idealnym dla osób, które cenią sobie możliwość zmiany ustawienia łóżka. Dzięki regulacji można podnieść lub opuścić poszczególne sekcje stelaża, co umożliwia przykładowo podniesienie głowy lub nóg. Stelaż regulowany szczególnie przydatny jest zatem w przypadku osób chorych i starszych, a także tych z dolegliwościami kręgosłupa. Często potrzebują one specjalnego ułożenia podczas snu, co zapewnia właśnie stelaż regulowany. Zdecydowanie zwiększa on komfort wypoczynku. Warto więc zastanowić się między innymi nad stelażem Family Lift, który cechuje się świetnym wykonaniem. Przy stelażu regulowanym należy jednak zwrócić uwagę, czy będzie on pasował do naszego materaca. Przyjmuje się, że powinien on być łączony z modelami piankowymi i lateksowymi.

Stelaż elektryczny

Stelaż elektryczny to nic innego jak stelaż regulowany. Jedyną różnicą jest tutaj mechanizm regulacji. Stelaż elektryczny jest bowiem bardziej zaawansowaną formą stelaża, który umożliwia elektryczną regulację jego położenia. Najczęściej odbywa się to za pomocą bezprzewodowego pilota i nie wymaga żadnego wysiłku. Jak można się jednak domyślić, jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie, dlatego też warto dokładnie przemyśleć tego typu zakup. Mimo to będzie idealną opcją dla osób z ograniczoną mobilnością lub innych powodów, które sprawiają, że konwencjonalne regulacje mogą być trudne. Przede wszystkim warto rozważyć tutaj zakup modelu Select Moto, który zapewnia elektryczną regulację oraz doskonałe podparcie materaca na całej powierzchni.

Wybór odpowiedniego stelaża pod materac to kluczowy krok w zapewnieniu sobie komfortowego snu oraz właściwej opieki nad kręgosłupem. Warto zatem zapoznać się z właściwościami powyższych rozwiązań, aby móc finalnie zdecydować, który stelaż najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.