Rozmiar materaca - jaki wybrać?

Rozmiar materaca - jaki wybrać?

Materace | 2021-03-03
Rozmiar materaca - jaki wybrać?

Kupując idealny materac koniecznie musimy zwrócić uwagę na jego wymiary. Muszą być one dopasowane do naszego wzrostu: w końcu,  kto z nas lubi kiedy w czasie snu musi podkurczać nogi, bo te nie mieszczą mu się na łóżku? Dzisiaj właśnie o tym jaki rozmiar najlepiej wybrać!

Rozmiar: jak wybrać najlepszy?

Kupując materac musimy pamiętać o tym, aby patrzeć nie tylko na jego wypełnienie, które bez wątpienia jest bardzo istotną kwestią, lecz również wymiary. Generalnie zakłada się, że idealnie dobrany model powinien posiadać minimum 15 centymetrów więcej niż my mamy wzrostu, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie spokojnie rozprostować nasze ciało. Warto podkreślić, że im więcej miejsca tym po prostu jest nam wygodniej. Jednak podejmując decyzję o wyborze danego materaca koniecznie musimy pamiętać, że jego wymiary muszą być dopasowane do posiadanego przez nas stelaża. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w dużej mierze to właśnie stelaż pomaga zachować prawidłowe właściwości materaca. W przypadku kiedy będzie on za mały szybko może dojść do uszkodzenia wkładu, a gdy okaże się za duży po prostu całość będzie się przesuwać wraz z naszym najmniejszym ruchem, co jest źródłem dużego dyskomfort.

Rozmiar materaca dla pary

Kwestią, która często może sprawiać wiele problemów jest dobór materaca dla pary. Tutaj gabaryty koniecznie powinny być dopasowane pod wyższego z partnerów. Wśród największych modeli znajdziemy te o wymiarach 160x200 cm, czy też 180x200 cm. Ważne jest, aby zakupiony produkt gwarantował każdemu z jego użytkowników dużo przestrzeni i dawał możliwość swobodnej zmiany pozycji. Musimy pamiętać, że w szczególności w sytuacji gdy pomiędzy partnerami występuje duża dysproporcja wagowa, lżejsza osoba może zapadać się do środka łóżka, czy też odczuwać mocne drgania. Dlatego właśnie dobrze jest zwrócić uwagę na modele kieszeniowe, gdzie każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu cały produkt reaguje bardzo indywidualnie na wywierany ciężar, w związku z czym chociażby amortyzuje drgania i dostosowuje się do kształtu ciała. Świetnym przykładem będzie tutaj między innymi Hilding Cha-Cha. Posiada on siedem zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu w inny sposób podpiera każdą partię ciałam. Dodatek innowacyjnej pianki Velvet Touch dodatkowo stanowi obietnicę sprężystości na wysokim poziomie, a także odpowiada za świetną wentylację całego produktu.

Jaki rozmiar dla dziecka?

Odpowiedni materac jest szczególnie istotną kwestią już od pierwszych dni życia, dlatego ważny jest dobór wysokiej jakości produktu już do niemowlęcej kołyski. Nasze modele dziecięce, takie jak Hilding Safety Smyk występują w dwóch rozmiarach, a mianowicie 60x120 cm oraz 70x140 cm. Niewątpliwą zaletą wspomnianego wyrobu jest jego łódeczkowaty kształt, który zmniejsza prawdopodobieństwo tego, że dziecko z niego wypadnie, czy też będzie obijać się o barierki łóżeczka Z kolei już dla dzieci w wieku przedszkolnym wybrać możemy rozmiary dedykowane dorosłym. Warto jest zwrócić uwagę na młodzieżowe modele jak Hilding Funky, który znajdziemy zarówno w mniejszym rozmiarze, na przykład 80x180 cm, lecz również dostępne są one w rozmiarach takich jak 140x200 cm czy 160x200 cm. Dodajmy, że jest on dwustronny, dzięki czemu łatwiej jest zapewnić naszemu dziecku odpowiednie podparcie w czasie snu, ponieważ aby zmienić twardość wystarczy tylko obrócić całość.

Rozmiar materaca jest kwestią niewątpliwie istotną, dlatego nie możemy jej bagatelizować. Dobrze dobrany model to prawdziwa obietnica spokojnie przespanej  nocy.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.