Sen a sport

Sen a sport

Inne | 2023-05-22
Sen a sport

Sen a sport – czy występuje tu jakaś zależność? Okazuje się, że jak najbardziej! Wypoczynek ma niezwykłe znaczenie dla zdrowia i dobrej kondycji sportowców. To aspekt, o który powinni zatroszczyć się równie mocno co o treningi czy zrównoważoną dietę. Sprawdź, jak sportowcy mogą poprawić swój sen!

Dlaczego sportowcy powinni zadbać o zdrowy sen?

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że każda osoba potrzebuje snu – bez niego nie byliśmy w stanie funkcjonować. Warto mieć na uwadze, że jeśli prowadzimy taki tryb życia jak sportowcy, musimy szczególnie zadbać o zdrowy wypoczynek. Wynika to z tego, że sportowcy każdego dnia narażają swoje ciało na duży wysiłek, obciążają je, a także testują swoją wytrzymałość. W porównaniu do innych ludzi ich ciało znacznie bardziej potrzebuje regeneracji. A moment regeneracji następuje właśnie podczas snu – to wtedy nasze ciało dochodzi do siebie. Dlatego, jeśli osoba trenująca sport regularnie się wysypia, może liczyć na lepsze samopoczucie i większe możliwości. Co więcej, to właśnie dzięki wypoczynkowi i regeneracji mięśni sportowcy mogą uniknąć wielu kontuzji i urazów, a do tego innych, nieprzyjemnych dolegliwości, które wiążą się z niedoborem snu, tak jak spadek odporności, trudności z koncentracją, drażliwość czy zmęczenie. Nie zapominajmy o tym, że czas snu to nie tylko ważna chwila dla naszego ciała – umysł wykonuje wtedy równie istotne zadanie. Kiedy śpimy, nasz umysł porządkuje wspomnienia i informacje. Sprzyja to pamięci ruchowej, dzięki której sportowcy mogą wykonywać niezwykle szybko i płynnie dane techniki.

Główną cechą materacy piankowych bezpośrednio wpływającą na komfort użytkowania jest to, że podłoże dzięki piankom idealnie dopasowuje się do kręgosłupa, tworząc odlew całej sylwetki, jednocześnie będąc wysoce odpornym na odkształcenia. Dodatkowe udogodnienie w postaci 7 stref twardości, które występuje w materacach piankowych, wspomaga plecy i pozwala na zapomnienie o codziennym porannym bólu pleców podczas wstawania. Modele lateksowe to produkty równie odporne na odkształcenia, jednak antybakteryjne właściwości materiału wpływają na jeszcze wyższą jakość higieny snu. Doskonała wentylacja, jaką charakteryzują się materace piankowe, powoduje zauważalnie dłuższą żywotność i wytrzymałość.

Wpływ materaca na regenerację mięśni

Co powinien zrobić sportowiec, który zmaga się ze snem o niskiej jakości? Pierwszą rzeczą, której warto się przyjrzeć, jest materac. To najważniejszy element w sypialni każdego, nie tylko sportowca – to od niego bowiem zależy, czy będziemy mogli komfortowo się wyspać, czy też nie. Dobrze dopasowany, wygodny materac zapewnia zdrowy, bezpieczny sen i prawidłowe podparcie naszego kręgosłupa przez całą noc. Dzięki temu możemy uniknąć porannego dyskomfortu czy bólu. Co więcej, poprzez zastosowanie w nim najlepszych materiałów, umożliwia on naszym mięśniom pełne odprężenie. To właśnie wtedy mogą one się zregenerować i dojść do siebie. Odpowiednia powierzchnia snu decyduje też o naszej wygodzie – nie ma wątpliwości, że gdy nasze podłoże będzie niezwykle przyjemne i komfortowe, na pewno łatwiej będzie nam zasnąć, a do tego nie będziemy przebudzać się w trakcie nocy.

Jakie materace dla sportowców?

Jakie modele sprawdzą się najlepiej w tym przypadku? Postawmy na materace wykorzystujące piankę wysokoelastyczną lub termoelastyczną, które wspierają regenerację mięśni i zdrowy sen. Oprócz tego indywidualnie dopasowują się do naszego ciała, gwarantując najwyższy komfort. Przyjrzyjmy się modelom takim jak Hilding Boogie, Hilding Conga czy Hilding Rock and Roll.

Nie można ukryć, że sport to wspaniały sposób spędzania czasu, który może zapewnić nam liczne pozytywne skutki. Pamiętajmy jednak, że jeśli regularnie trenujemy i narażamy nasze ciało na duży wysiłek, powinniśmy mu zapewnić również szansę na wypoczynek. To właśnie dlatego sen sportowca jest taki ważny – pomaga im zachować równowagę oraz przyspieszyć regenerację mięśni.

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.