Śpij spokojnie samemu - materac dla singla

Śpij spokojnie samemu - materac dla singla

Materace | 2021-07-12
Śpij spokojnie samemu - materac dla singla

Doskonale wiemy, że komfortowy sen odpowiada za nasz poziom energii na cały dzień. Dlatego właśnie jeśli przede wszystkim stawiasz własny rozwój, a związki są dla Ciebie sprawą drugorzędną zapewnij sobie odpoczynek na najwyższym poziomie. Kupując materac dla singla główną rolę odgrywają Twoje potrzeby - dzisiaj zastanowimy się jaki model będzie najlepszy!

Samotny sen - tylko na wygodnym łóżku

Jednym z najważniejszych punktów mieszkania jest oczywiście sypialnia, a w niej komfortowe łóżko. Nie inaczej jest w przypadku osób samotnych. Dlaczego? Pamiętajmy, że każdy z nas, niezależnie od tego czy jest sam czy ma drugą połówkę powinien dbać o swoje potrzeby. Wielu singli to osoby, które zrezygnowały z bycia w związku, aby realizować różne indywidualne cele, są w ciągłym biegu więc bardzo ważna jest chwila na odpoczynek! Przecież zdrowy, nieprzerwany sen bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie. Zmęczeni jesteśmy bardziej narażeni na tak zwane “huśtawki nastroju”, nagłe spadki siły czy nawet stany depresyjne, co zdecydowanie nie sprzyja działaniu. Często też mocno przejmujemy się drobnymi sprawami, które w standardowych okolicznościach nie miałyby dla nas dużej wagi. Kolejną kwestią jest oddziaływanie niewyspania na naszą koncentrację. Po “zarwanej” nocy znacznie ciężej jest nam się skupić, przyswajać nowe informacje, mamy kłopot z zapamiętywaniem. Dodatkowo jesteśmy mniej wydajni, niezależnie od tego czym się zajmujemy, a także osłabienie oddziałuje na procesy kreatywnego myślenia.

Materac na miarę Twoich potrzeb

Tutaj koniecznie wspomnijmy, że single szukający idealnego materaca są w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, niż pary. Dlaczego? Wybierając produkt patrzą tylko na swoje potrzeby czy też upodobania, a nie muszą przejmować się drugą osobą. Co w takim razie będzie tu istotne? Oczywiście takie czynniki, jak wiek, waga czy stan zdrowia. Jednak dobrze też pamiętać, że materac należy kupować biorąc pod uwagę charakter pracy. Ci z nas, których zawód wymaga wykonywania wielu zadań fizycznych powinni spojrzeć na modele z pianką wysokoelastyczną, która przyspiesza regenerację całego ciała. Osoby, pracujące z domu i często decydujące się na działanie bezpośrednio z łóżka warto aby rozważyły modele piankowe, które będą współpracować z regulowanymi stelażami, w przypadku których sami decydujemy o tym, pod jakim kątem nachylony jest zagłówek czy podnóżek. Sportowcy koniecznie muszą zastanowić się nad materacami o statusie wyrobu medycznego. Dobrze jest też pamiętać przy zakupie, że istotna jest nawet pozycja, w jakiej śpimy. Odpoczywający na boku powinni zdecydować się na wyroby z lateksu, dla śpiących na plecach sprawdzą się kieszeniowe, a dla leżący brzuchu rozwiązania twarde, jak chociażby produktu z pianki wysokoelastycznej.

Najlepszy materac dla singla!

Jaki model w takim razie sprawdzi się najlepiej? Pod uwagę musimy wziąć chociażby Hilding Rumba, który stanowi połączenie dwóch, wysokiej jakości pianek. Pierwszą z nich jest Velvet Touch o wysokiej sprężystości odpowiadającą za prawidłowe podparcie. Wzbogacona została termoelastyczną Visco, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała, dając nam miłe otulenie. Całość jest wygodna, lecz jednocześnie dba o zdrowie! Świetnie sprawdzi się też Hilding Conga, który dzięki połączeniu pianki wysokoelastyczne HR z Velvet Touch oraz delikatną Visco daje nam do wyboru aż dwie twardości. Wystarczy tylko obrócić go na drugą stronę. Z kolei jeśli zaopatrzyć chcemy się w model kieszeniowy, dobrze aby był to Hilding Cha-Cha. Poza umieszczonymi w osobnej kieszeni sprężynami posiada on warstwę filcu, zwiększającą twardość, a także pianki poprawiające komfort.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.