Sposoby na szybkie zaśnięcie

Sposoby na szybkie zaśnięcie

Inne | 2019-03-05
Sposoby na szybkie zaśnięcie

Nieregularny tryb życia i nadmierny stres sprawiają, że coraz więcej osób cierpi na problemy ze snem. Nieprzemijająca bezsenność powoduje pogorszenie samopoczucia, zmęczenie oraz zaburzenia koncentracji. Jakie sposoby na szybkie zaśnięcie pozwalają cieszyć się spokojnym i zdrowym snem każdej nocy?     

Jak szybko zasnąć?

W szybkim i przyjemnym zaśnięciu bez wątpienia pomoże odpowiednie zaaranżowanie sypialni. Istotne jest to, aby pomieszczenie, w którym śpimy było uporządkowane i nie znajdowały się w nim niepotrzebne przedmioty przeszkadzające w zrelaksowaniu się. Warto usunąć z sypialni przede wszystkim telewizor, ponieważ wieczorne oglądanie filmów i wiadomości nie uspokaja, lecz pobudza organizm, co w konsekwencji może powodować bezsenność. Ponadto, komfort zasypiania poprawi także zadbanie o regularną wymianę pościeli, kupienie przewiewnej i miłej w dotyku piżamy oraz wygodnego materaca, ułatwiającego znalezienie optymalnej pozycji do snu. Na szybkie zaśnięcie wpłynie również systematyczne wietrzenie sypialni, utrzymywanie właściwej temperatury (od 18°C do 21°C)  i zainstalowanie właściwych lamp emitujących ciepłe, nierażące światło.       

Sposoby na spokojny sen 

Sprawdzone sposoby na spokojny sen pozwalają się zrelaksować, a jednocześnie wyrobić w sobie nawyki ułatwiające szybkie zasypianie. Zanim położymy się do łóżka powinniśmy przez chwilę spróbować pozbyć się nadmiaru myśli i zmniejszyć poziom stresu. W tym celu najlepiej wybrać się na krótki spacer lub zaplanować lekki trening, który pozwoli odprężyć napięte mięśnie. Poza tym, dobrym rozwiązaniem jest oczyszczająca umysł medytacja, kojąca nerwy i umożliwiająca poprawę koncentracji. W rozwiązaniu problemów z zasypianiem pomoże także odstawienie na boczny tor internetu i telefonu przynajmniej na godzinę przed udaniem się do sypialni Nieustanne surfowanie po mediach społecznościowych oraz wymienianie wiadomości ze znajomymi sprawiają bowiem, że odczuwamy ciągłe zainteresowanie kolejnymi newsami i nie potrafimy oderwać się od ekranów smartfonów. Problem z zasypianiem powoduje również emitowane przez urządzenia elektroniczne niebieskie światło. 

Złagodzenie problemów z zasypianiem 

Oprócz wykonywania regularnych, relaksujących czynności, warto także co jakiś czas zdecydować się na mniej konwencjonalne sposoby łagodzące trudności z zasypianiem. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie gorącej kąpieli, wzbogaconej o olejki eteryczne. Aromatyczne zapachy lawendy, jałowca, czy eukaliptusa uspokajają, łagodzą bóle głowy oraz przyspieszają regenerację skóry. Na szybkie zaśnięcie wpłynie ponadto zrezygnowanie ze spożywania ciężkostrawnych potraw i zastąpienie późnych, wieczornych posiłków szklanką ziół lub pysznej herbaty. Uspokajającym działaniem wyróżniają się między innymi napary z liści melisy, lawendy oraz mieszanki zawierające walerianę.      

Długotrwałe zaburzenia snu obniżają komfort życia i mogą przyczyniać się do wystąpienia poważnych problemów ze zdrowiem. Na ułatwienie szybkiego zasypiania bez wątpienia wpłynie przezwyciężenie złych nawyków i zadbanie o higienę wypoczynku. Najlepiej przed snem przygotowywać dla siebie przyjemną kąpiel, czy też zaparzyć filiżankę świeżych ziół. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.