Style urządzania sypialni - inspiracje

Style urządzania sypialni - inspiracje

Inne | 2020-09-23
Style urządzania sypialni - inspiracje

Jak urządzić sypialnię? Nie ma jednego, idealnego przepisu - wszystko zależne jest od metrażu, ale także tego w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Żeby Wam pomóc robimy dzisiaj przegląd najpopularniejszych stylów, które nadadzą się do każdego pokoju!

Projektowanie sypialni - jak zaplanować niewielki metraż?

Każdą sypialnię, niezależnie od rozmiaru, jesteśmy w stanie urządzić tak, aby sprawiała ona świetne wrażenie. W przypadku tych o mniejszych metrażach musimy uważać z dodatkami, ponieważ ich zbyt duża ilość szybko sprawi, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie “zagraconego”. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju minimalistyczne style, jak chociażby popularny skandynawski. Stawiamy tutaj  na białe ściany lub takie w stonowanych kolorach i jasne, proste meble. W roli ozdób sprawdzą się pojedyncze, zielone rośliny w subtelnych donicach czy kolorowe poduszki, które ocieplą nasze wnętrze, w zestawie z grubym kocem. Dobrym pomysłem może okazać się także styl nowoczesny - tutaj mamy znacznie większą dowolność w kwestii doboru barw, jednak królują popiele połączone z bielą. Za efekt odpowiadają zegary w nietypowych kształtach, różnorodne lampy czy też niebanalne dodatki - nie musi być ich dużo, często wystarczy nawet wazon w ciekawym kształcie czy świecznik, aby wywołać nowoczesny efekt. Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, warto jest pamiętać o kilku trikach. W małych pomieszczeniach wybierajmy niewielkie ramy do łóżka - potężne mogą sprawiać efekt zajmowania całej sypialni, a także dobrze jest na jednej ze ścian powiesić lustro optycznie powiększające pokój.

Najpopularniejsze style sypialni

Jakie style obecnie królują w naszych sypialniach? Coraz popularniejsze stają się tak zwane eko wnętrza, w których efekt możemy uzyskać stosunkowo niewielkim kosztem. Warto jest zadbać o naturalne materiały takie jak len czy wełna; zarówno w roli poszewek na poduszki, jak i pokrowców foteli czy puf. Jeśli mamy możliwość idealnym rozwiązaniem jest obicie jednej ze ścian drewnem lub wstawienie ogromnych mebli właśnie z tego materiału. A co z dodatkami? Przede wszystkim prostota i natura - wiklina, elementy wyplatane z traw czy przedmioty, które dostały tak zwane “drugie życie’. Przeciwieństwem tego, będzie styl glamour charakteryzujący się bogactwem formy. Tutaj wybieramy błyszczące dodatki, kryształki czy bogate żyrandole. Takie wnętrza lubią też złote i srebrne ozdoby oraz kolory takie jak fiolet, purpura czy nawet czerwień. Warto podkreślić, że ten styl powinniśmy stosować głównie w dużych wnętrzach, w opozycji do wszystkich wcześniej opisywanych.

Vintage czy styl industrialny?

Miłośnicy starych wnętrz, powinni zainteresować się zarówno stylem vintage i industrialnym. Zacznijmy od tego, czym się one różnią. Pierwszy ze wskazanych opiera się przede wszystkim na czerpaniu z innych epok; niezależnie od tego czy cofniemy się do lat 70-tych XX wieku czy też wzorować będziemy się na wystroju klasycystycznym. Wszystko jest tutaj dozwolone! Z kolei styl industrialny jest znacznie bardziej surowy, na myśl nasuwa wyposażenie fabryk. Świetnie sprawdzą się ciężkie, potężne meble, proste lampy czy też łóżka z ogromnymi nieciosanymi ramami.

Urządzając sypialnię, pamiętajmy, że przede wszystkim to my powinniśmy się w niej dobrze czuć. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby łączyć elementy różnych stylów, które często się przenikają.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.