Sypialnia w nowoczesnym stylu - porady jak urządzić

Sypialnia w nowoczesnym stylu - porady jak urządzić

Inne | 2021-01-27
Sypialnia w nowoczesnym stylu - porady jak urządzić

Styl nowoczesny jest na tyle uniwersalnym, że w urządzonej w ten sposób sypialni niemal każdy będzie czuł się dobrze i komfortowo! Planujesz generalny remont i nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie - pomożemy Ci, dlatego dzisiaj pod lupę bliżej weźmiemy właśnie tego typu wnętrza.

Nowoczesne wnętrze - cechy charakterystyczne

Urządzenia sypialni w nowoczesnym stylu zacząć musimy od malowania ścian, a jeszcze dokładniej od wyboru farby. Tutaj powinniśmy stawiać przede wszystkim na jasne barwy, lecz nie trzeba ograniczać się tylko i wyłącznie do białego. Świetnie sprawdzą się też beże czy delikatne szarości, które możemy zestawić z kolorami nieco żywszymi: niesamowicie wygląda chociażby zestawienie turkusu z delikatnym popielem lub po prostu klasyczny grafit z białym. Rozwiązań jest naprawdę bardzo dużo! Odważniejsi powinni rozważyć wprowadzenie elementów starej cegły, która nadaje charakteru wielu, również nowoczesnym, wnętrzom. Kolejna kwestią są meble. Dobrze wyglądać będą te w wysokim połysku. Jeśli jesteśmy zwolennikami drewna postawny na możliwie najjaśniejsze jak jesion, sosna lub też wpadający momentami w róż buk. Spokojnie wybrać możemy nawet elementy o bardziej nietypowych, wręcz futurystycznych kształtach - na przykład niewielki stoliczek, na którym stoją rośliny lub też rzucająca się w oczy szafka nocna. Jeśli chodzi o oświetlenie najlepiej sprawdzą się żarówki dające nam światło jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Pamiętajmy, że również klosz do lampy jest ważnym elementem wystroju, dlatego tutaj pozwólmy sobie na nutkę szaleństwa!

Obowiązkowe dodatki w czasie aranżacji sypialni

Chociaż urządzanie nowoczesnego wnętrza często daje nam możliwość naprawdę wybierać meble lub dodatki, które mogą być uważane nawet delikatnie za ekstrawaganckie czy lekko dziwne, pamiętajmy, że również w tym przypadku “co za dużo to niezdrowo”. Jeśli stawiamy na wskazany styl wszystkie elementy powinny do siebie pasować, nie może też pojawić się przesyt. Świetnym dodatkiem bez wątpienia będą zielone rośliny, które przede wszystkim ożywią wnętrze, a także pozytywnie oddziaływać będą na nasze zdrowie. Sansevieria, monstery, calathea albo też dla niemających ręki do roślin - sukulenty są naprawdę dobrym wyjściem. Na ścianach warto, aby pojawiły się obrazy przedstawiające sztukę nowoczesną lub też dobrą alternatywą dla nich będą oprawione w ramy, duże plakaty! Ciepła naszej sypialni może dodać gładki dywan z przyjemnego w dotyku materiału.

Jakie łóżko do nowoczesnej sypialni?

Oczywiście centralnym punktem każdej sypialni powinno być duże i wygodne łóżko. W przypadku stylu nowoczesnego świetnie sprawdzą się te tapicerowane, do których dobierzemy później jasną pościel czy delikatną, pasującą do całej reszty narzutę. Z naszym wnętrzem świetnie komponować będzie się łóżko Urban. Odpowiada za to jego kształt, a na dodatkowy komfort wpływa prosty zagłówek. Co ważne, sami wybieramy kolor obicia, dzięki czemu możemy całkowicie dopasować produkt do naszych wymagań. Inną, niewątpliwie ciekawą opcją jest łóżko Ladylike z lekko rozszerzonymi krańcami wezgłowia oraz różnymi modelami nóżek do wyboru, co daje niesamowity efekt końcowy!

Urządzanie sypialni w stylu nowoczesnym daje nam naprawdę szerokie pole do popisu. Uzyskać możemy niesamowity efekt mając na uwadze tylko kilka prostych zasad!

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.