Twarde materace - dla kogo są polecane?

Twarde materace - dla kogo są polecane?

Materace | 2020-04-22
Twarde materace - dla kogo są polecane?

Na rynku dostępnych jest tysiące różnych materacy, które mają gwarantować nam zdrowy, regenerujący sen. Szukając dla siebie najlepszego podłoża warto przyjrzeć się jaką posiada twardość. Dla kogo szczególnie polecane są materace o większym poziomie twardości i jakie są o nich najpopularniejsze mity, w które wiele osób nadal wierzy? Na co zwrócić większą uwagę przy zakupie? Na te pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dla kogo twarde materace a dla kogo nie?

Twarde materace dedykowane są szczególnie dla osób o większej wadze, ponieważ zapewniają lepsze podparcie. Nie są polecane natomiast dla osób o wadze poniżej 80 kg - dla nich lepszym rozwiązaniem będzie materac bardziej miękki. Jeżeli ktoś posiada wagę w przedziale 80 - 100 kg, to najlepszym pomysłem będzie materac twardy, natomiast dla osób powyżej 100 kg dobrze sprawdzi się bardzo twarde podłoże. Świetną propozycją jest na przykład materac Hilding Modern. Dla osób z problemami układu ruchowego polecany jest materac zapewniający dobre podparcie i doskonałe oddziaływanie na elastyczność międzykręgowych krążków dzięki odciążeniu i równomiernemu rozciągnięciu kręgosłupa - dla takich użytkowników dobry będzie Hilding Foxtrot.

Dla kogo twarda właściwość materaca nie będzie dobrym pomysłem? Dla osób, które często zmieniają pozycję w trakcie snu - lepsze dopasowanie ma wtedy bardziej miękki materac. Osoby lubiące spać na brzuchu i plecach mogą lepiej wysypiać się na materacach twardszych, a preferujące pozycję na boku - na bardziej miękkich.

Warto pamiętać, że i tak najważniejsze są nasze osobiste preferencje. Ważny jest dobór podłoża pod względem naszej wagi i wzrostu, jednak dobrze jest wziąć pod uwagę również to, aby odpowiadało naszym oczekiwaniom. 

Mity na temat twardych materacy

Wokół materacy narosło kilka mitów i tak zwanych “dobrych rad” co dla kogo będzie najkorzystniejszym wyborem. Jedną z nich jest zdanie, że najlepszy jest jak najtwardszy materac. Mit ten powstał w czasach popularności materacy sprężynowych, kiedy ich twardość była wyznacznikiem jakości. Tak naprawdę dla niektórych lepsze jest bardziej miękkie podłoże. Kolejnym błędnym przekonaniem jest to, że do twardego materaca można się przyzwyczaić - jest to niejako prawdą, jednak często można odczuwać dolegliwości spowodowane niedopasowanym podłożem do spania, co może wpłynąć na jakość naszego snu oraz skutkować problemami z kręgosłupem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca

Przy kupowaniu nowego materaca warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Niezwykle istotny jest dobór materaca do budowy ciała - ma on zapewniać idealne podparcie, a zatem należy go dobrać do wagi, wzrostu i budowy, żeby mógł się odpowiednio dopasować do zmiany pozycji. Ponadto ważne jest tworzywo z którego materac jest wykonany. Dobrym pomysłem jest wzięcie pod uwagę pianki termoelastycznej jak w Hilding Salsa lub sprężyn typu Multipocket, które zostały zastosowane na przykład w Hilding Electro.

Twarde materace mają wiele zalet, jednak przed zakupem zweryfikujmy czy dany typ nam odpowiada. Dobre podłoże, to pierwszy krok do przyjemnego odpoczynku i wartościowego snu. Zadbajmy o to, aby było jak najlepiej dopasowane do naszego organizmu.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.