Twardość materaca, a jakość naszego snu?

Twardość materaca, a jakość naszego snu?

Materace | 2024-03-20
Twardość materaca, a jakość naszego snu?

Jak mieć pewność, że wybraliśmy najlepszy materac dla siebie? Jest wiele kwestii, o których należy pamiętać. Dopilnujmy, aby szczególną uwagę poświęcić twardości materaca. Okazuje się bowiem, że stopień twardości produktu w znaczący sposób oddziałuje na jakość naszego snu. Sprawdź, jak dobrać idealny model dla siebie!

Dla kogo sprawdzą się materace miękkie?

Miękki materac to jedna z opcji, na jaką możemy się zdecydować, wybierając nowy model. Warto wiedzieć, że za miękkie uznaje się materace o oznaczeniu H1 oraz H2. Modele H1 są dedykowane osobom ważącym do 60 kilogramów i wyróżniają się naprawdę miękką powierzchnią. Produkty ze znaczkiem H2 będą dobre dla tych, którzy ważą od 60 do 80 kilogramów. Łączą one w sobie miękkość ze stabilniejszym podłożem. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku materace piankowe, które dodatkowo spotęgują ten efekt. Widzimy, że materace o niskim poziomie twardości są polecane przede wszystkim drobnym osobom o niskiej masie ciała. Co w sytuacji, w której ktoś ważący więcej będzie korzystać z takiego modelu? Wówczas musi przygotować się na różne negatywne konsekwencje. Gdy położymy się na zbyt miękkim materacu, możemy doświadczyć uczucia zapadania. Będziemy czuli, że nasze ciało nie jest odpowiednio podparte. Na skutek tego nasze mięśnie zaczną się napinać, co może poskutkować dyskomfortem. Taka powierzchnia snu może wywołać ponadto uczucie łamania się w kościach. Nie ma wątpliwości, że na dłuższą metę nie jest to dobra opcja.

Materace twarde - dla kogo?

Materace twarde to te, które mają oznaczenie H3 lub H4. H3 będzie odpowiedni dla osób, których waga wynosi od 80 do 100 kilogramów, H4 zaś dla tych, którzy ważą więcej. Są to produkty bardzo solidne i trwałe, które charakteryzują się twardym, stabilnym podłożem. Najczęściej można spotkać materace sprężynowe o takiej twardości. Polecane są one nie tylko tym o większej masie ciała, ale również osobom, które zmagają się z problemami z kręgosłupem. Musimy mieć jednak na uwadze, że sen na zbyt twardym podłożu nie będzie niczym komfortowym. Za twarde podłoże spowoduje, że nie będziemy umieli się zrelaksować. Przez całą noc będziemy przewracać się z boku na bok, próbując znaleźć komfortową pozycję. Zbyt twardy materac może przyczynić się do powstania bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym.

Jaki materac wybrać?

Nie można ukryć, że dopasowanie odpowiedniej twardości materaca jest kluczowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę naszą wagę oraz potrzeby, są duże szanse, że wybierzemy taki materac, który okaże się strzałem w dziesiątkę. Dopilnujmy jedynie tego, aby był to sprawdzony, zaufany produkt, taki jak materac Hilding. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz wypoczynek będzie komfortowy!

Twardość materaca to jedna z kluczowych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas doboru materaca. Koniecznie musimy o tym pamiętać, jako że sen na materacu o nieodpowiednim stopniu twardości może przynieść przykre konsekwencje. Uwzględnijmy swoją wagę oraz potrzeby i wybierzmy odpowiednią twardość modelu dla siebie!

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.