Urządzanie sypialni w stylu boho

Urządzanie sypialni w stylu boho

Inne | 2021-09-17
Urządzanie sypialni w stylu boho

Styl boho od lat cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, w końcu jest on jednocześnie bardzo nastrojowy, przytulny, lecz też pozwala nam wyrazić siebie! Dzisiaj kilka podstawowych zasad, o których trzeba pamiętać urządzając sypialnię w stylu boho!

Styl boho - wprowadź go do swojego wnętrza

Styl boho na pierwszy rzut oka może kojarzyć nam się z bielą i kolorami bardziej ziemistymi. Chociaż oczywiście biel stanowi podstawę, a sam styl boho ma nam nasuwać momentami trochę “powrót do korzeni” to nie powinniśmy bać się eksperymentować tutaj z innymi, ciepłymi kolorami. Wprowadzać możemy je naprawdę na wiele różnych sposobów, zarówno poprzez dodatki, pościel czy nawet dzieła sztuki. Ważna funkcję w stylu boho odgrywają pióra oraz wzory etnicze, które nadają mu niepowtarzalnego klimatu lekkości, lecz jednocześnie kojarzą nam się z indiańskim stylem, będącego dla wielu synonimem wolności. Dużą wagę odgrywają tutaj ekologiczne akcenty, część mebli czy dodatków możemy spróbować wykonać sami w myśl zasady less waste. Nie tylko będą one wyglądały naprawdę dobrze, lecz też tego typu praca zapewni nam wiele zabawy. Nie zapominajmy również o roślinach - im więcej tym lepiej! Warto jest je łączyć np. z donicami w ciekawych wzorach lub też samodzielnie wykonanymi stojakami.

Meble w stylu boho

Centralnym miejscem każdej sypialni jest łóżko, dlatego też od niego zaczniemy. Dobrze aby było drewniane - możemy na przykład spróbować odnowić stare, z którego dotychczas korzystaliśmy lub też poszukać specjalnie stylizowanych w sklepach. Świetnie nadadzą się te z ozdobnymi zagłówkami np. Momiko! Łóżko możemy też spróbować wykonać sami z palet, tak samo jak stoliczek nocny. Podczas remontu warto zastanowić się nad wymianą materaca na wygodniejszy, tu nada się lateksowy materac Hilding Melody, bądź wysokoelastyczny Hildng Conga. Sprawdzą się też wiklinowe krzesła oraz stolik kawowy. Meble nie muszą być wszystkie z jednej kolekcji, warto jest łączyć różne, tak abyśmy my czuli się dobrze. Obok drewnianego łóżka, możemy postawić na przykład duży, materiałowy fotel, w sam raz na długie wieczory z książką. Pasować będą też pufy dla gości lub, jeśli mamy ograniczone miejsce możemy kupić poduszki do siedzenia na podłodze. Jeśli chodzi o oświetlenie najlepiej wybrać papierowe lampiony, których koszt jest naprawdę niewielki.

Styl boho w sypialni - obowiązkowe dodatki

Oczywiście kluczową rolę grają tutaj dodatki! Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, warto stawiać na piórka, wzory etniczne, lecz też ostatnio coraz bardziej popularne makramy, które zamówić możemy przez internet. Klimatu nadadzą też łapacze snów. Naszym zdaniem koniecznie należy zainwestować w lustra boho, które swoim kształtem przypominają słońce. Za to, że w sypialni będziemy czuć się przytulnie odpowiadają między innymi poduszki: wybierajmy te z przyjemnych w dotyku materiałów, ozdobione różnego rodzaju wzorami, lecz też przykładowo z frędzlami. Ważną funkcję pełnią też świece: najlepiej naturalne, sojowe. Jak już wspomnieliśmy styl boho kojarzyć ma się w dużej mierze z wolnością, dlatego mile widziane są też różnego rodzaju pamiątki z naszych podróży: np. ciekawa ceramika czy figurki.

Styl boho daje nam szansę wyrażenia siebie. Nie bójmy się tutaj łączyć i eksperymentować - w końcu każde wnętrze powinno być unikatowe!

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.