Urządzanie sypialni w stylu industrialnym

Urządzanie sypialni w stylu industrialnym

Inne | 2019-12-17
Urządzanie sypialni w stylu industrialnym

Styl industrialny został zapoczątkowany w latach 50. w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszło do recesji, w wyniku której na rynku nieruchomości pojawiło się wiele tanich pomieszczeń fabrycznych, warsztatowych. Wtedy mieszkania w tym stylu kojarzone były z niskimi kosztami, aktualnie są symbolem wyrafinowania i kunsztu artystycznego.

Cechy stylu industrialnego

Główną cechą charakterystyczną dla stylu industrialnego jest otwarta przestrzeń, pozbawiona ścisłych podziałów na pomieszczenia, stąd też brak lub mała liczba ścian. Może to, w przypadku, mniejszych mieszkań, nadać większej przestrzenności. Taki efekt uzyskujemy również dzięki dodaniu wielu luster. Poza tym, najważniejszym źródłem światła są niczym nieozdobione okna, a jeśli chcemy czymś je zasłonić, warto zainwestować w minimalistyczne rolety. Dodatkowym oświetleniem są w takim pomieszczeniu lampy, będące jednocześnie stylowym elementem. Posiadające druciany bądź metalowy klosz idealnie komponują się z resztą wnętrza, choć w tym przypadku, loftowego charakteru nadadzą powieszone na kablach żarówki. Tak naprawdę we wnętrzu o charakterze industrialnym nie ma wiele dekoracji, a jeżeli już jakieś się pojawiają to są elementami wyjątkowymi, kontrastującymi się z resztą przestrzeni. Prostota i minimalizm powinny być typowe dla dodatków, a oryginalnego stylu z pewnością doda stara maszyna do pisania lub gramofon. Jeżeli chodzi o meble, tak samo jak w przypadku dekoracji, liczy się najbardziej funkcjonalność oraz unikatowość, dlatego najlepszym źródłem takich przedmiotów są chociażby targi staroci. Dodatkowo, raczej unika się ogromnych szaf na ubrania, które są zastępowane przez metalowe wieszaki, tworzące niesamowity charakter. Doceniane są szczególnie elementy niewykończone z cegły bądź betonu. Poza tym, w stylu industrialnym nie chowa się rur, murów, kabli, gdyż stanowią one o nietuzinkowym charakterze wnętrza. 

Wystrój sypialni

Sypialnia, urządzona w stylu industrialnym, powinna mieć betonowe ściany lub utrzymywać je w barwach neutralnych. Chociaż to pomieszczenie nie jest surowo oddzielone, możemy postawić prowizoryczną ścianę ze szkła, która utrzyma loftowy charakter i zachowa pożądane przejrzyste granice. Jeżeli chodzi o łóżko, idealnie sprawdzi się kontynentalne z miękkim zagłówkiem, będącym subtelną dekoracją, dodającą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Stoliki nocne w sypialni industrialnej powinny być wykonane z metalu lub drewna. Jeżeli mimo przemysłowego stylu, w jakim urządzamy mieszkanie, chcemy zarazem stworzyć przytulną atmosferę, warto ozdobić łóżko industrialne poduszkami lub ogromnym kocem. W przypadku tego typu wnętrz nie musimy obawiać się, że taki styl odbierze z naszych pomieszczeń przyjemny charakter, gdyż dobranie odpowiednich dodatków loftowych likwiduje ten problem. W sypialni również powinniśmy zadbać zatem o duże, oryginalne lampy, oświetlające odpowiednio całą przestrzeń.

Niewątpliwie, przestrzenie urządzone w stylu industrialnym potrafią zapierać dech w piersiach. Mimo surowego wykończenia, sypialnia może stać się stylowym, a zarazem przytulnym miejscem, w którym uwielbiamy spędzać czas. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.