W drodze po zdrowie – kolekcja materacy medycznych

W drodze po zdrowie – kolekcja materacy medycznych

Inne | 2017-12-05
W drodze po zdrowie – kolekcja materacy medycznych

Miękki, twardy, piankowy, czy sprężynowy? Nie ma materaca idealnego, każdy model odpowiada innym potrzebom i dopasowany jest do upodobań innej osoby. Łóżko natomiast to nie tylko miejsce, gdzie odpoczywamy, czytamy ulubione książki i oglądamy filmy, ale także przestrzeń, w której zdrowiejemy, nabieramy sił i energii. Przedstawiamy kolekcję materacy, które przeszły szereg specjalistycznych testów i otrzymały status produktów medycznych, czyli takich, które dbają o to, by zachować zdrowie jak najdłużej.

Sen jest ważnym elementem szeroko pojętego zdrowia. To śpiąc regenerujemy organizm, pozwalamy mu przetworzyć i utrwalić zdobyte w ciągu dnia informacje. To śpiąc zdrowiejemy, nabieramy sił. Nie trzeba chyba pisać, że bezsenność i brak odpowiedniej ilości snu znacząco wpływa nie tylko na nasz nastrój, ale także na nasze zdrowie: obniża odporność, osłabia wydajność organizmu, powoduje marazm czy otępienie.

W dbałości o nasze zdrowie i z myślą o jego profilaktyce Hilding Anders Polska opracował kolekcję prozdrowotną złożoną z 6 materacy i 4 poduszek spełniających najwyższe standardy medyczne. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, żeby wspierać nasze zdrowie. Wszystkie przeszły też szereg restrykcyjnych badań uzyskując status „produktu medycznego”, a tym samym posiadając też medyczną „gwarancję” na zdrowy, spokojny sen. Dzięki temu pozwalają cieszyć się lepszym samopoczuciem każdego dnia. Poszczególne modele m.in. przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, wspomagają proces rehabilitacji wad postawy oraz wspierają profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Kupując produkt ze statusem medycznym mamy pewność jego korzystnego wpływu na nasze zdrowie i wspomagania procesu rekonwalescencji.

Jak to się dzieje, że materace z linii prozdrowotnej dbają o nasze zdrowie i dobre samopoczucie?

Przy projektowaniu każdego modelu zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań. Pianki, które wykorzystaliśmy do ich konstrukcji zostały przycięte tak, by stworzyć 7 stref twardości – każda z nich odpowiada na potrzeby innej części ciała i kręgosłupa: barków, lędźwi bioder itd. Ten sam zabieg zróżnicowania twardości podłoża snu zastosowaliśmy także w materacach sprężynowych. Co ważne, wszystkie materace z kolekcji prozdrowotnej mają doskonałą wentylację powietrza – udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu taśm 3D, które pomagają w odprowadzaniu ciepła i wilgoci. Z kolei modele stworzone z pianek zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane kanały wentylacyjne. Dzięki nim materac chroniony jest przed rozwojem pleśni i grzybów. Zadbaliśmy także o naturalne materiały i komponenty. W kolekcji prozdrowotnej znaleźć zatem można usztywniające konstrukcję oraz antybakteryjne włókno kokosowe, tłumiący dźwięki filc, czy niezwykle elastyczny i higieniczny lateks. Pokrowce materaców nasączone zostały olejkiem arganowym  - pielęgnują skórę podczas snu. W ich projektowaniu zastosowaliśmy także dzianiny probiotyczne, które chronią przed namnażaniem drobnoustrojów. Wszystkie pokrowce można zdjąć i wyprać, co pozwala zachować najwyższy poziom higieny.

Czy wiesz że? 

Strefowość materaca (dostosowanie do poszczególnych części ciała), odpowiednia cyrkulacja powietrza (odprowadzanie wilgoci i ciepła), antybakteryjne komponenty i naturalne surowce są uniwersalnymi wyznacznikami jakości materaca. Wybierając model do swojej sypialni, zapytaj o poszczególne kwestie sprzedawcę w sklepie. Zapewnienie tych czynników pozwala zweryfikować jakość materaca!

Więcej informacji o kolekcji prozdrowotnej znajdziesz w naszym katalogu: POBIERZ KATALOG

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.