Właściwości sprężyn multipocket w materacu

Właściwości sprężyn multipocket w materacu

Materace | 2020-07-17
Właściwości sprężyn multipocket w materacu

Materace ze sprężynami multipocket są pewnego rodzaju rewolucją na rynku i posiadają coraz szersze grono fanów. Sama nazwa może jednak, niewielu mówić, w szczególności zwolennikom tradycyjnych rozwiązań, dlatego dzisiaj przybliżmy, kto powinien zdecydować się na tego typu model.

Materace multipocket - jak są budowane

Materace multipocket zaliczane są do grona modeli kieszeniowych, w których każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu są one znacznie bardziej wytrzymałe. Elementy składające się na konstrukcję nie są tutaj połączone bezpośrednio ze sobą, lecz za pomocą materiału, w którym się znajdują. W ten sposób, amortyzowane są drgania i oddziałujemy jedynie na tą część produktu, z której rzeczywiście korzystamy. Produkty multipocket, od standardowych odróżniają się gęstością wkładu - jest tu więcej, mniejszych kieszonek, co wpływa na komfort snu, oraz jakość wybranego przez nas materaca. Warto jest dodać, że wiele z nich posiada dodatkową wierzchnią warstwę, z różnego rodzaju pianek, dzięki czemu posiadają one znacznie więcej pozytywnych dla naszego zdrowia właściwości. Wykorzystuje się tutaj zazwyczaj różnego rodzaju płyty, począwszy od tych lateksowych, aż po dopasowujące się do powierzchni ciała termoelastyczne.

Zalety materacy multipocket

Jak wcześniej wspominaliśmy, materace multipocket, ze względu na dużą ilość sprężyn, umieszczonych w kieszeniach, są znacznie bardziej wytrzymałe niż standardowe modele ze sprężynami, dlatego mamy pewność, że będą nam dłużej służyć, zachowując wszystkie swoje pozytywne właściwości. Ze względu na fakt, że równomiernie rozkładają one masę ciała jego użytkowników, świetnie sprawdzą się dla par, pomiędzy którymi zachodzi duża dysproporcja wagowa, ponieważ minimalizują one efekt zapadania się lżejszego z partnerów.  Idealnie nadadzą się również dla osób, które muszą mierzyć się z wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi, ponieważ redukują ona nacisk na poszczególne partie ciała.

Jaki model wybrać?

Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju modele ze sprężynami multipocket, które w pewien sposób będą się od siebie różnić. Hilding Electro łączy właściwości materaca kieszeniowego z nowoczesnymi piankami, które pozostają nie bez znaczenia dla komfortu naszego snu. Warstwę wierzchnią stanowi wkład Fusion, która cechuje się wysoką odpornością na nacisk, z drugiej strony znajdziemy wypełnienie wysokoelastyczne,  zapewniające mocne podparcie ciała. Posiada też odpinany top z elementami pianki Visco, dzięki czemu szybko można zmniejszyć lub zwiększyć twardość danego produktu. Z kolei Hilding Flamenco, należy do bardziej sprężystych, za sprawą lateksowej płyty, która poprawia cyrkulację powietrza i ułatwia odprowadzenie wilgoci z wnętrza. Hilding Makarena zmniejsza napięcia poprzez dostosowanie się do krzywizn anatomicznych ciała, między innymi poprzez zastosowanie pianki Visco, dlatego może być wsparciem w profilaktyce schorzeń układu ruchowego.

Materace ze sprężynami multipocket, świetnie sprawdzają się dla osób ceniących solidne podparcie, jednak dzięki zastosowaniu dodatkowych pianek, zadowolą również tych, preferujących bardziej miękkie modele.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.