Wpływ materaca na produktywność w ciągu dnia

Wpływ materaca na produktywność w ciągu dnia

Inne | 2021-06-10
Wpływ materaca na produktywność w ciągu dnia

Produktywność jest niezwykle istotna w osiąganiu zamierzonych celów i dążeniu do sukcesów. Aby być jak najbardziej wydajnym należy mieć także czas i przestrzeń do odpoczynku. Niezwykle istotny jest sen: niezakłócony, głęboki, regenerujący. Aby go osiągnąć konieczne jest posiadanie wygodnego materaca, który spełnia wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. W jaki sposób materac może wpłynąć na produktywność w ciągu dnia? Odpowiadamy.

Wpływ snu na produktywność

Wartościowy i zdrowy sen jest bardzo istotny, ponieważ w znaczący sposób wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Niewystarczająca ilość nocnego wypoczynku prowadzi do problemów z koncentracją, obniżenia kreatywnego myślenia, zmniejszenia się odporności, ogólnej apatii, rozdrażnienia, zwiększonego łaknienia przez zaburzony proces metabolizmu. Sen pełni niezwykle istotną naprawczą funkcję dla naszego mózgu, pozwala na odprężenie, regenerację i nabranie sił na każdy kolejny dzień. Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej ilości snu, która będzie dla nas optymalna - stwierdzono, że dorosły człowiek powinien spać nie więcej niż 8 godzin na dobę.

Cechy najlepszych materacy

Najlepszy materac to taki, który jest dopasowany do preferencji i potrzeb użytkownika zarówno pod względem rodzaju wnętrza jak i stopnia twardości. Dobrym rozwiązaniem jest także, aby podłoże posiadało siedmiostrefowy fizjosystem, który idealnie podtrzymuje każdą część ciała. Materac musi być dobrze dobrany, aby nie wywierał zbędnego nacisku na stawy i mięśnie. W przeciwnym razie nie zapewni odpowiedniego relaksu i regeneracji całego organizmu. Niezwykle istotny jest również wysoki poziom wentylacji powietrza, dzięki czemu w jego wnętrzu nie zbiera się kurz i wilgoć oraz nie rozwijają się alergogenne drobnoustroje. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, by był wykonany z bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów.

Polecane materace do spania

Szukając idealnego materaca do spania, warto zerknąć na ofertę lidera wśród branży materacowej na rynku międzynarodowym. Dla osób, które nie wiedzą, jaka twardość podłoża będzie dla nich odpowiednia, polecamy model Hilding Electro. To hybrydowy materac z odpinanym wierzchnim topem, dzięki czemu posiada regulację twardości na kilku poziomach. Z kolei Hilding Rumba należy do modeli piankowych. Cechuje się prozdrowotnymi właściwościami, przez co zabezpiecza ciało przed nadmiernym zapadaniem i przeciwdziała powstawaniu odleżyn. Jeżeli chodzi o podłoża bazujące na sprężynach idealnym pomysłem jest Hilding Flamenco, model typu multipocket. Dzięki dodatkowej płycie lateksowej zwiększona została jego sprężystość i wytrzymałość.

Sen ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, dlatego im lepiej dobrany materac do spania, tym większa nasza produktywność. Podczas poszukiwania idealnego podłoża do snu, warto zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i preferencje. A jeśli nie będziemy mogli się zdecydować, warto poprosić o pomoc doświadczonego specjalistę. Pomoże on nam wybrać model, dzięki któremu zaznamy zdrowego i wartościowego snu, a każdego dnia będziemy pełni energii do działania.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.