Wszystko co musisz wiedzieć o materacach piankowych

Wszystko co musisz wiedzieć o materacach piankowych

Materace | 2019-10-16
Wszystko co musisz wiedzieć o materacach piankowych

Poszukiwania odpowiedniego materaca to długa i kręta droga. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim modele piankowe ze względu na swoje niezastąpione właściwości. Zastanawiacie się jakie? Poniżej zestawiliśmy niezbędne informacje dla każdego, kto chce zdecydować się na ten rodzaj materacy.

Zalety i właściwości materacy piankowych

Materace piankowe cechuje przede wszystkim ich innowacyjna budowa wspomagana technologią bez sprężyn. Najbardziej elastycznymi modelami są wysokoelastyczne oraz termoelastyczne – te pierwsze charakteryzują się wysoką sprężystością, przez co dopasowują się do użytkownika. Termoelastyczne natomiast posiadają innowację w postaci pianki reagującej na temperaturę ciała, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do sylwetki, stabilnie podtrzymując kręgosłup. Ten komponent stosowany jest w modelach medycznych, które cechują się wysoką jakością i właściwościami przeciwodleżynowymi.

Główną cechą materacy piankowych bezpośrednio wpływającą na komfort użytkowania jest to, że podłoże dzięki piankom idealnie dopasowuje się do kręgosłupa, tworząc odlew całej sylwetki, jednocześnie będąc wysoce odpornym na odkształcenia. Dodatkowe udogodnienie w postaci 7 stref twardości, które występuje w materacach piankowych, wspomaga plecy i pozwala na zapomnienie o codziennym porannym bólu pleców podczas wstawania. Modele lateksowe to produkty równie odporne na odkształcenia, jednak antybakteryjne właściwości materiału wpływają na jeszcze wyższą jakość higieny snu. Doskonała wentylacja, jaką charakteryzują się materace piankowe, powoduje zauważalnie dłuższą żywotność i wytrzymałość.

Dla kogo są materace piankowe?

Są właściwie dla każdego. Dla dorosłych, młodzieży i dzieci – jednak dla poszczególnych grup dedykowane są inne właściwości, dobierane indywidualnie według wagi, wzrostu, stanu zdrowia oraz wieku. Każda pianka, która jest komponentem materaca piankowego, odpowiada za inną funkcję – dlatego ważnym jest dobór według własnych preferencji. Modele te są polecane także osobom ze schorzeniami dzięki niepowtarzalnym właściwościom prozdrowotnym przede wszystkim pianki termoelastycznej. Materace piankowe będą idealnie także dla tych osób, które uwielbiają najnowsze rozwiązania – to jedne z najbardziej innowacyjnych opcji wśród materacy.

Jaki materac piankowy wybrać?

Na rynku jest szeroki wybór materacy piankowych, jednak każdy z nich posiada odmienne właściwości, dlatego decyzja często zależy od preferencji użytkownika. Jedną z ważniejszych kategorii są materace antyalergiczne. Modelem, który wchodzi w skład tego rodzaju, jest Hilding Salsa. Zestawiony z dodatkowym pokrowcem, w którego materiale znajdują się probiotyki, odpowiada za antyalergiczność i wysoką higienę snu. Materac jest wyposażony w 7 różnych stref twardości, które pozwalają na zdrowy odpoczynek i pełną regenerację mięśni poprzez stabilne podparcie całej sylwetki. Lateksowym modelem idealnym dla osób, które lubią higieniczne wkłady, jest natomiast Hilding Latino – dzięki komponentom, z jakich został stworzony, sprawia wrażenie „unoszenia się” nad powierzchnią podczas odpoczynku, a ciało nie zapada się w niezdrowy sposób. Odporny na odkształcenia, posłuży użytkownikowi przez długie lata.

Pianki ułożone w ciekawy wzór fal, różne kolory wkładów i wysoka odporność na odkształcenia? To nic innego jak materac wysokoelastyczny Hilding Rock&Roll. Zagwarantuje Ci nieprzerwany wypoczynek, niezależnie od tego, czy śpisz sam, czy z partnerem – nie faluje i nie przenosi drgań podczas poruszeń drugiej osoby. Na uwagę zasługuje także model Hilding Rumba – medyczny materac piankowy, który przeszedł szereg restrykcyjnych testów, aby zyskać to miano, dlatego zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Jeden z komponentów, jakim jest pianka Visco, zmniejsza napięcie mięśni, dzięki czemu ten model ma właściwości przeciwodleżynowe.

Nie bez powodu materace piankowe są tak chętnie wybierane jako podłoża do snu. Ich niezastąpione właściwości powodują, że są idealne zarówno dla par, jak i dla singli, dla dzieci i dorosłych – każdy jest w stanie odnaleźć swój materac idealny wśród modeli piankowych!

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.