Wybierz idealny materac ze statusem wyrobu medycznego

Wybierz idealny materac ze statusem wyrobu medycznego

Materace | 2022-01-24
Wybierz idealny materac ze statusem wyrobu medycznego

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jakie właściwości posiada materac, którym są zainteresowani. To bardzo dobra tendencja - znajomość swoich potrzeb i preferencji może mieć bowiem ogromny wpływ na jakość wypoczynku przez kilka kolejnych lat. Produktami, które budzą szczególne zainteresowanie są podłoża do snu ze statusem wyrobu medycznego.

Materac ze statusem wyrobu medycznego - czym różni się od standardowego?

Wśród materacy ze statusem wyrobu medycznego można znaleźć propozycje piankowe i sprężynowe. Zarówno jedne, jak i drugie surowce potrafią doskonale podpierać kręgosłup użytkownika - dowodem na to jest między innymi certyfikat AEH, który został przyznany wyrobom medycznym marki Hilding. Wyróżnienie to jest dowodem na to, że cztery najważniejsze czynniki (ergonomia, higiena, klimat, trwałość) zostały poddane analizie, w której wspomniane produkty uzyskały bardzo satysfakcjonujące wyniki. Stało się tak między innymi dzięki specjalnie dobranym strefom twardości. Zadaniem poszczególnych obszarów jest dopasowywanie się do nacisków wywieranych przez konkretne części ciała, a tym samym idealne dopasowywanie się do anatomicznej budowy użytkownika. Podłoża posiadające status wyrobu medycznego mają za sobą również całą masę innych testów i badań, na podstawie których ich właściwości zostały potwierdzone. Dowodem na wiarygodność opisu producenta są symbole CE i MD, którymi powinien być oznaczony produkt tego typu. Znaki te potwierdzają bowiem, że produkt jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami zawartymi w unijnych dyrektywach i przepisach prawa.

Na co zwracać uwagę wybierając materac?

Niestety, nawet najwyższej jakości materac o statusie wyrobu medycznego nie spełni oczekiwań użytkownika, gdy nie będzie dobrany do jego indywidualnych potrzeb. Na co więc zwracać szczególną uwagę?

Idealny materac, czyli jaki?

Miłośnicy bardzo twardych podłoży oraz osoby ciężkie powinny zwrócić uwagę na model Hilding Fandango. Jest to propozycja niesamowicie elastyczna punktowo, a jednocześnie dająca bardzo mocne wsparcie. Została stworzona z myślą o osobach z problemami kręgosłupa. Hilding Rumba jest z kolei materacem średniej twardości, zbudowanym na bazie różnego rodzaju pianek. Zapewnia szereg prozdrowotnych korzyści, a ponadto jest szalenie wygodny dzięki termoelastycznej piance Visco reagującej na temperaturę ciała użytkownika. Osoby niezdecydowane mają jednak jeszcze jedną możliwość - jest nią podłoże Hilding Makarena, którego każda ze stron oferuje inny poziom twardości i komfortu.

Wydaje Ci się, że materac ze statusem wyrobu medycznego może być propozycją wręcz idealną dla Ciebie? Nie czekaj - postaw swój komfort i zdrowie na pierwszym miejscu, a tym samym wybierz model spełniający Twoje kryteria i ciesz się produktem na lata.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.