Wybór poduszki a komfort snu

Wybór poduszki a komfort snu

Akcesoria | 2018-06-27
Wybór poduszki a komfort snu

Czy wiesz, że odpowiednia poduszka jest niezbędnym elementem do zagwarantowania sobie komfortowego snu? Wiele osób podczas aranżacji sypialni skupia się głównie na wyborze mebli pasujących do wystroju wnętrza, całkowicie pomijając ważny detal jakim jest poduszka. To duży błąd, ponieważ właśnie ona może np. odpowiadać za pojawianie się w łóżku dokuczliwych alergenów. Jeżeli zastanawiasz się, czym kierować się przy doborze poduszki, koniecznie sprawdź poniższe wskazówki. 

Twoja idealna poduszka 

Poduszka - niby niewielka, mało istotna rzecz, a jednak ma kluczowe znaczenie w zapewnianiu użytkownikowi komfortowego snu. Jaką poduszkę wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim należy określić swoje preferencje. W tym celu konieczna jest odpowiedź na kilka podstawowych pytań: czy jestem alergikiem, czy mam problemy z kręgosłupem, wady postawy, a może co rano skarżę się na ból pleców? Czy wolę poduszki mniejsze czy większe, w jakiej pozycji śpię? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci dokładnie określić swoje potrzeby. Teraz wystarczy już tylko znaleźć idealną poduszkę.

Istotne parametry 

Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze kształt i rozmiar poduszki. Wymiary są zwykle kwestią preferencji osobistych, zależą od tego czy bardzo kręcisz się w nocy czy Twój sen jest spokojny i raczej nie spadasz z tradycyjnej poduszki 50x50 cm. Jednakże forma stanowi już większe wyzwanie. Innowacyjny, wklęsły kształt lepiej podpiera delikatny odcinek szyjny i głowę, zwłaszcza w przypadku osób z wadami postawy. Dobrym wyborem, jeżeli chcesz zapewnić sobie podgłówek o ergonomicznym, ortopedycznym profilu, jest produkt Visco Prime zapewniający doskonałe podparcie podczas snu. Kolejnym istotnym aspektem jest pokrowiec poduszki, chcąc z łatwością utrzymać ją w idealnej czystości, sprawdź czy jest możliwość prania powleczenia. Stanowi to znaczne ułatwienie, zwłaszcza gdy jest użytkowana przez dzieci lub alergików. Takie rozwiązanie znajdziesz np. w poduszce Visco Standard. 

Ważne wypełnienie poduszki 

Nie da się ukryć, że to co znajduje się wewnątrz jest najważniejsze. Jakie wypełnienie poduszki będzie odpowiednie dla Ciebie? Jeśli jesteś alergikiem powinieneś unikać produktów z wkładem naturalnym, ponieważ pierze przyciąga wiele roztoczy, ponadto trudno je wyczyścić, dlatego w takim przypadku lepiej sięgnąć po piankę lub lateks. Takimi cechami odznacza się produkt Latex Sublime, który skutecznie hamuje rozwój drobnoustrojów, a do tego wyposażony jest w pralny pokrowiec, który dodatkowo został nasączony kapsułkami neutralizującymi ewentualne zapachy i bakterie. Pianka termoelastyczna np. w Visco Prime zapewnia wysoki poziom cyrkulacji powietrza, dzięki czemu we wnętrzu poduszki nie tworzy się ciepłe i wilgotne środowisko sprzyjające alergenom. Jednak piankowy wkład poleca się nie tylko wrażliwcom, ale także osobom po rehabilitacjach i zmagającym się z codziennymi bólami pleców. Zwykle wynikają one ze złego ułożenia ciała w czasie snu, przez co nie może ono dostatecznie się rozluźnić. Aktywne działanie pianki termoelastycznej pozwala jej doskonale odwzorować naturalne krzywizny ciała, dzięki czemu niwelowane są najmniejsze napięcia mięśniowe, a komfortowy sen jest w pełni możliwy. Na takie rozwiązanie powinny zwrócić uwagę - przy doborze poduszki - zwłaszcza osoby uskarżające się na dolegliwości w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa. 

Poduszki specjalistyczne - dla kogo?

Dobór poduszki może być elementem rehabilitacji lub częścią zaleceń fizjoterapeuty? W zależności od urazów czy wad postawy lekarz dobiera odpowiednią poduszkę do snu, która ma pomóc w odprężeniu i rozluźnieniu stymulowanych na ćwiczeniach mięśni. W ofercie Hilding można znaleźć modele poduszek z statusem produktów medycznych, takie jak Latex Sublime, Visco Prime oraz Visco Standard, które zasługują na szczególna uwagę pod względem właściwości rehabilitacyjnych.

Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu określić swoje wymagania i preferencje względem nowego produktu. Dobrej jakości produkt to inwestycja, która szybko zwróci się w formie komfortowego snu oraz braku bólu pleców i alergii. Dlatego chcąc pozbyć się dolegliwości związanych z górnymi odcinkami kręgosłupa i szyi - wybierz idealną poduszkę dla siebie. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.