Wypełnienie materaca - jakie są rodzaje?

Wypełnienie materaca - jakie są rodzaje?

Materace | 2020-08-26
Wypełnienie materaca - jakie są rodzaje?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli materacy do spania, które różnią się między sobą wielkością, wymiarami oraz wypełnieniem. Każdy posiada charakterystyczne dla swojego rodzaju właściwości, które odpowiadają różnym potrzebom i oczekiwaniom użytkowników. Dobrze jest poznać wszystkie dostępne rodzaje wypełnień materaca, dzięki czemu będziemy mieli możliwość większego wyboru. Jakie są rodzaje rdzeni podłoża do spania i czym się charakteryzują? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Materace piankowe

Materaca piankowe jak sama nazwa wskazuje mają wypełnienie z różnych rodzajów pian, które nadają im sprężystości i prawidłowe podparcie ciała. Najpopularniejsze wypełnienie piankowe to termoelastyczna piana VISCO, która sprawia, że podłoże reaguje na temperaturę użytkownika, dopasowując się do jego krzywizny. Dzięki temu zmniejsza napięcie mięśni i pozwala na ich pełną regenerację. Z kolei model wysokoelastycznej piany Velvet Touch zapewnia wysoką sprężystość przy jednoczesnej optymalnej twardości (obie piany występują w modelu Hilding Rumba). Innowacyjna pianka FloFom (np. w Hilding Boogie) posiada delikatne właściwości chłodzące, przez co zapobiega przegrzewaniu się organizmu.

Materace lateksowe

To materace cechujące się antybakteryjną i przeciwgrzybiczą specyfiką, są idealne dla osób ceniących sobie wysoki poziom higieny. Modele te mają możliwość redukcji drgań wywołanych różnicą wagi użytkowników. Wkład blatu z lateksu gwarantuje idealne wsparcie kręgosłupa z uwzględnieniem naturalnej anatomii ciała (lateks dostępny jest w modelu Hilding Melody). Ponadto materace lateksowe wykonane są z naturalnego mleczka kauczukowego, przez co są sprężyste i elastyczne.

Materace sprężynowe

To modele wykorzystujące podparcie sprężyn. Niektóre rodzaje kieszeniowych materacy mają pogrupowane sprężyny w specjalne strefy dla większego komfortu użytkowania (np. Hilding Pasodoble). Z kolei materace bonellowe posiadają sprężyny w kształcie klepsydr i są połączone sztywnym drucikiem. Podłoża sprężynowe charakteryzują się najlepszą punktową elastycznością, a szczególnym rodzajem jest typ multipocket, który posiada jeszcze więcej drobnych sprężynek, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowują się do kształtu ciała - są dedykowane parom, ponieważ nie przenoszą drgań (nie ma efektu falowania). Na rynku dostępne są także podłoża sprężynowe Pocket Plus, czyli wykorzystujące system drobnych sprężynek o wysokości sięgającej aż 15 cm (Hilding Lambada) dla jeszcze lepszego podparcia i dopasowania.

Materace hybrydowe

To połączenie najlepszych cech materaca sprężynowego i piankowego w jednym modelu. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, czy chcą spać na piankowym czy sprężynowym podłożu. Są one odpowiednie zarówno dla lżejszych i cięższych osób oraz wysokich i niskich - każdy znajdzie odpowiednio dopasowany model do swoich potrzeb. Są one odporne na naciski i zapewniają wysoki komfort użytkowania (np. Hilding Dance). Istnieją różne rodzaje pian hybrydowych. Fusion jest materiałem bardzo odpornym na zagniecenia oraz posiada system podwyższonej odporności na wilgoć.

Mata kokosowa

To dodatkowa warstwa zastosowana w niektórych modelach materacy. Dzięki niej wkład charakteryzuje się zwiększoną odczuwalną twardością oraz przedłuża ona żywotność materaca, sprawiając, że jest bardziej odporny na odgniecenia. Ponadto zapewnia wysoki poziom wentylacji materaca, a także wspomaga odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu pozwala osiągnąć jeszcze lepszy mikroklimat dla naszego snu.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.