Wyspany maluch i szczęśliwy rodzic, czyli kilka słów o materacykach dla najmłodszych

Wyspany maluch i szczęśliwy rodzic, czyli kilka słów o materacykach dla najmłodszych

Inne | 2018-01-22
Wyspany maluch i szczęśliwy rodzic, czyli kilka słów o materacykach dla najmłodszych

Zdrowy sen jest ważny, odpoczynek jest ważny, czas dla siebie jest ważny! Jesteś rodzicem? Jeżeli tak, to z pewnością wiesz, jak wiele wyzwań czeka na Ciebie każdego dnia. Jednym z nich z pewnością jest troska o sen Twojego malucha. 

Sen (nie tylko) dziecka jest ważny!

To właśnie przez pierwsze lata życia najwyraźniej widać, jak ważne jest, by zdrowo spać i jak bardzo brak odpoczynku wpływa na nasze samopoczucie i kondycję. To podczas snu organizm malucha regeneruje się, utrwala „wiedzę” jaką dziecko zdobyło w ciągu dnia. Wydzielają się także hormony oraz białe ciałka krwi odpowiedzialne za odporność. Brak odpoczynku oznacza dla małego dziecka spadek wydolności organizmu, trudności z koncentracją czy gorszy nastrój. Przez intensywny rozwój organizmu dzieci śpią znacznie dłużej niż ich rodzice - przez pierwsze 3 miesiące  od 14 nawet do 17 godzin dziennie!  Pewnie zdajesz sobie też sprawę, że Twoje dziecko często nie docenia snu prosząc o jeszcze kilka chwil wspólnej, wieczornej zabawy. Z kolei dla Ciebie ostatnie lata mogą stać się czasem, kiedy dodatkowa godzina regeneracji będzie wszystkim, o czym marzysz 

Jak stworzyć materac dla małego śpiocha?

My też wiemy, jak delikatny i kruchy potrafi być sen dziecka – sami jesteśmy rodzicami. Szczególnie ważne jest więc dla nas projektowanie materacyków dla najmłodszych śpiochów. Poddajemy je nie tylko testom wytrzymałościowym, ale także tym, które zapewniają Tobie i maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Badamy materacyki pod względem obecności metali ciężkich, otrzymujemy rekomendacje Instytutu Matki i Dziecka. Wiemy też, że najlepszy na świecie materac nie zastąpi dziecku kojących rąk Mamy i Taty. Staramy się więc tak projektować poszczególne modele, żeby ułatwiały Tobie codzienną opiekę nad dzieckiem. Materacyk, który podczas podróży zamienia się w mobilny przewijak? Czemu nie?! Dzięki lekko uniesionym boczkom w modelu Safety Smyk Twoje dziecko, nawet to najbardziej wiercące się i ruchliwe, jest bezpieczne!  W tworzeniu materacyka dla dzieci ważne są też aspekty higieniczne – pokrowce z możliwością prania zapewnią higienę, a specjalnie zaprojektowane tkaniny, z których zostały uszyte zapobiegają namnażaniu pleśni i grzybów. 

Jak pomóc maluchowi w śnie? 

Na zdrowy i regularny sen malucha nie ma niestety jedynej, sprawdzonej recepty. Podpowiadamy jednak, że sprawdzone, intuicyjne sposoby mogą w tej kwestii bardzo pomóc! Ciepła, relaksująca kąpiel, masaż przy okazji aplikacji balsamu do ciała czy oliwki albo czytanie bajek, śpiewanie kołysanek – nie warto z tych tradycji rezygnować. Liczy się powtarzalność, która zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście, ważne jest także podłoże snu! Materacyk dla dziecka wybieraj odpowiedzialnie, pytaj sprzedawców o atesty i certyfikaty. Sprawdzaj, czy materacyk nie jest zbyt miękki, dopytuj o materiały, z których został stworzony.

Wierzymy, że „wyspani mogą więcej” - wiemy, że dotyczy to nie tylko dzieci, ale także nas, dorosłych. Przede wszystkim więc – staraj się zadbać także o swój sen!

Chcesz wiedzieć więcej?

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.