Zakup materaca - na co zwrócić uwagę

Zakup materaca - na co zwrócić uwagę

Materace | 2019-02-27
Zakup materaca - na co zwrócić uwagę

Wybór nowego materaca najczęściej nie jest łatwym zadaniem. Każdy z nas przed podjęciem ostatecznej decyzji musi bowiem zastanowić się nad tym, jaki wkład będzie dla niego wygodny, a jednocześnie zapewni zdrowy sen. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca? 

Zakup materaca - jak się do niego przygotować? 

Zanim wybierzemy konkretny materac, powinniśmy poświęcić czas na przejrzenie ofert renomowanych sklepów oraz zapoznanie się ze specyfikacją wkładów. Istotne jest to, aby zakupiony przez nas produkt charakteryzował się wysoką jakością wykonania, sprawdzonymi technologiami oraz posiadał atesty bezpieczeństwa. Poza tym, kluczową kwestię stanowi wygoda materaca, na którą wpływają właściwości poszczególnych komponentów. Codzienny komfort wypoczynku zapewni nam dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji. W związku z tym, wskazane jest selekcjonowanie wkładów z uwzględnieniem naszej wagi, wzrostu, a także potrzeb zdrowotnych, co jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych, osób cierpiących na choroby kręgosłupa lub alergie.        

Rodzaj materaca ma znaczenie 

Jednym z najważniejszych elementów gwarantujących poczucie komfortu snu jest wypełnienie materaca. Obecnie możemy wybierać spośród szerokiej oferty modeli piankowych i sprężynowych. Pierwszy rodzaj materacy cieszy się sporą popularnością głównie ze względu na wysoki poziom sprężystości oraz umiejętność idealnego dostosowania się do indywidualnego kształtu sylwetki użytkownika. W grupie materacy piankowych wyróżniają się wkłady termoelastyczne (takie jak miękki, posiadający optymalną twardością model Hilding Rumba), które dodatkowo reagują na zmieniającą się temperaturę wytwarzaną przez ciało.

Poza tym, klienci z chęcią sięgają również po nowoczesne materace sprężynowe. Do ich niewątpliwych zalet należy elastyczność punktowa, uzyskana dzięki zastosowaniu sprężyn typu Multipocket, będących komponentem modelu Hilding Makarena. Osoby marzące o wygodnym materacu z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi powinny natomiast przyjrzeć się wkładom odznaczającym się 7 strefami twardości. Progresywne wsparcie wybranych partii sylwetki, w tym głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek oraz stóp, umożliwia połączenie różnych rodzajów pianek (Velvet Touch i pianek lateksowych) oraz sprężyn, co jest widoczne między innymi w modelu Hilding Balet.                  

W trosce o zdrowy sen 

Oprócz optymalnej elastyczności powierzchni materaca ważne są także wybrane części jego wyposażenia. Na higienę snu wpływa przede wszystkim odpowiednia przewiewność wkładu, zwiększająca się dzięki warstwom uzupełnionym o kanały wentylacyjne oraz taśmę 3D, które zastosowano w modelu Hilding Salsa. W konsekwencji ich działania materac nie gromadzi ciepłego powietrza, hamując tym samym powstawanie warunków sprzyjających rozwojowi bakterii i pleśni, szkodliwych zwłaszcza dla alergików. Ponadto, większość wysokiej klasy materacy posiada również przyjemne w dotyku, zdejmowane pokrowce (na przykład Diamond lub Motive okrywające między innymi model Hilding Zumba), wykonane z innowacyjnej, łatwej do utrzymania w czystości tkaniny.   

Przed zakupem wymarzonego materaca powinniśmy sprawdzić, jaki rodzaj wkładu będzie dla nas najbardziej wygodny poprzez samodzielne jego przetestowanie. W ofertach sklepów znajdziemy zróżnicowane materace piankowe lub sprężynowe, a dodatkowo modele z kilkoma strefami twardości. Prawidłowo dopasowany wkład z pewnością posłuży nam przez wiele lat i będzie zapewniał zdrowy sen każdej nocy. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.