Zakup nowego materaca - na co zwracać uwagę?

Zakup nowego materaca - na co zwracać uwagę?

Materace | 2021-01-29
Zakup nowego materaca - na co zwracać uwagę?

Przyszedł czas na wymianę materaca i nie wiesz na jaki się zdecydować? Dzisiaj wspólnie zastanowimy się na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego modelu, aby spełniał wszystkie nasze potrzeby. Pamiętajmy przecież, że dobrze dobrany materac to komfortowy sen przez całą noc!

Zakup nowego materaca - od czego zacząć?

Zakup nowego materaca powinniśmy zacząć od zastanowienia się jaki rozmiar będzie nam potrzebny. Inny model wybiorą single, a inny osoby, które śpią wspólnie z partnerem. Tutaj istotnym czynnikiem jest też nasz wzrost, w końcu nie jesteśmy w stanie odpowiednio się wyspać, jeśli w czasie odpoczynku cały czas podkurczamy nogi, które nie mieszczą nam się na łóżku. Dodatkowo podkreślmy, że rozmiar materaca obowiązkowo musi być dopasowany do naszego stelaża - w innym przypadku, nawet jeśli kupimy produkt najwyższej jakości nie będziemy w stanie w pełni korzystać z jego wszystkich, pozytywnych właściwości. Kolejną kwestią, jaką obowiązkowo trzeba mieć na uwadze jest twardość. Zasadniczo dobierana jest ona w zależności od naszej wagi: osoby lżejsze powinny decydować się na te bardziej miękkie, a te o podwyższonej masie ciała na twardsze. Wpływa to nie tylko na nasz komfort snu, lecz również bardzo szybko może się odbić na kondycji zdrowotnej. Pamiętajmy też o naszych indywidualnych upodobaniach. Inny poziom twardości wybierzemy też w sytuacji, kiedy śpimy z partnerem, tutaj dobrze jest rozważyć produkty mające kilka stref twardości, przystosowujące się w indywidualny sposób do kształtu ciała jego użytkowników.

Wypełnienie materaca

Wybierając materac musimy odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie - sprężynowy czy piankowy. Zwolennicy pierwszego z typów koniecznie pod uwagę powinni wziąć modele kieszeniowe. W tego typu produktach każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej kieszeni, dzięki czemu całość reaguje na nacisk tylko w miejscach, gdzie rzeczywiście jest on wywierany. Świetnym rozwiązaniem będą też te typu multipocket, gdzie jest jeszcze więcej sprężyn o mniejszej średnicy. Oczywiście nie możemy zapomnieć tutaj też o zaawansowanych technologicznie piankach. Świetnie sprawdzą się chociażby termoelastyczne, na jakie oddziałuje temperatura ciała użytkownika. Odpowiednią sztywność nada naszemu produktowi pianka Flexifoam, a Velvet Touch jest gwarancją wentylacji na wysokim poziomie. Dla osób zmagających się z nadwrażliwością na kurz, grzyby czy bakterie szczególnie polecane są materace właśnie z tego typu wkładem, a to przede wszystkim ze względu na strukturę ich wkładu. Dobrze nadadzą się chociażby te z antyalergicznego lateksu.

Jaki materac kupić?

Zależy Ci na wysokim komforcie snu i zastanawiasz się jaki materac najlepiej kupić? Rozwiązaniem dla najbardziej wymagających będą modele hybrydowe, jak Hilding Dance. Połączona została tutaj chłodząca pianka FloFom razem z blatami z pianki wysokoelastycznej, które zapewniają odpowiednie podparcie. Za wysoką elastyczność punktową odpowiadają sprężyny Pocket Plus o wysokości 15 centymetrów. Całość świetnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała! Warto też wziąć pod uwagę rozwiązanie jakim jest Hilding Makarena typu Multipocket oraz pianką Visco, która zmniejsza napięcie mięśniowe, a dodatkowa warstwa lateksu odpowiada za właściwości antyalergiczne.

Dobrze dobrany materac będzie służył nam przez wiele lat, dlatego przy okazji zakupu warto zwrócić uwagę na indywidualne cechy każdego modelu, aby już ten nowy sprawiał nam jak najwyższy komfort.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.