Zbawienne działanie maty kokosowej w materacu

Zbawienne działanie maty kokosowej w materacu

Materace | 2018-10-30
Zbawienne działanie maty kokosowej w materacu

Mata kokosowa to innowacyjne rozwiązanie w produkcji materacy, które pozwala cieszyć się zdrowym snem. Jakie ma właściwości i dla kogo jest ona dedykowana? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Czym jest mata kokosowa?

Mata kokosowa jest naturalnym usztywniaczem materaca, który powstaje ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna z zewnętrznej części kokosa zostają sprasowane, a dzięki temu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Produkt ten nie wydziela żadnych toksyn oraz substancji, więc nie ma przeciwwskazań, aby osoby chorujące na alergie nie mogły z nich korzystać. 

Wpływ maty kokosowej na materac

Kokosowy wkład dzięki temu, że pochłania wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz, poprawia cyrkulację powietrza zapobiegając tworzeniu się pleśni i roztoczy w materacu, które negatywnie wpływają na jakość użytkową materaca oraz zdrowie. Ponadto mata kokosowa zwiększa twardość materaca gwarantując wysoki komfort oraz zdrowy sen. Wspiera również materac, powodując, że będzie on zachowywał prawidłowe właściwości, a dodatkowo zwiększa jego odporność na odkształcanie się. 

Właściwości zdrowotne maty kokosowej

Produkt ten usztywnia materac, dzięki czemu ciało nie jest narażone na podwyższone napięcie mięśniowe, które miałoby miejsce przy materacu zbyt miękkim. Przykładem twardego podłoża do spania dla osób tego wymagających jest materac Hilding Pasodoble. Jednocześnie Hilding Pasodoble zapewnia solidne wsparcie ciała osób z większą wagą. Materac ten dzięki zastosowaniu maty kokosowej zyskał na twardości przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i sprężystości. Warto również wiedzieć, że ten model ma status produktu medycznego i sprawdza się w profilaktyce wad postawy, a także posiada właściwości korekcyjne. Z kolei inny produkt marki Hilding - materac Fandango zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa dzięki 7 strefom twardości, przez co mięśnie regenerują się. Zastosowanie kokosowego wkładu w materacu Fandango pomaga zachować jego sprężystość i elastyczność na wysokim poziomie. Mata kokosowa powoduje, że leżenie na materacu jest komfortowe, a ból pleców i ramion odchodzi w zapomnienie.

Dla kogo materac z matą kokosową?

Materace z matą kokosową dzięki swoim właściwościom, a konkretniej dzięki pochłanianiu wilgoci i wspomaganiu cyrkulacji powietrza nadają się dla osób z problemami alergicznymi.  Kokos wpłynie korzystnie na drogi oddechowe osoby śpiącej. Produkt kokosowy będzie doskonałym rozwiązaniem również dla osób o wyższej wadze, którym zaleca się spanie na twardszym podłożu. Mata usztywnia materac, więc będzie to strzał w dziesiątkę dla tych konsumentów. 

Jak widać mata kokosowa ma wiele pozytywnych właściwości, które będą odpowiadały nawet najbardziej wymagającym śpiochom. Naturalne pochodzenie maty jest gwarancją zdrowia oraz komfortu snu. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.