Zbyt twardy materac, jak to rozpoznać?

Zbyt twardy materac, jak to rozpoznać?

Materace | 2023-02-28
Zbyt twardy materac, jak to rozpoznać?

Każdy z nas ma inne preferencje odnośnie tego, na jakim podłożu woli spać. Niektórzy z chęcią zapadają się w miękkie materace, inni wolą stabilne, solidne podłoże. Pamiętajmy jednak, że żadna ze skrajności nie prowadzi do niczego dobrego. Szczególnie niewskazane może być to, gdy wybrany przez nas model jest zbyt twardy. Po czym rozpoznać tę sytuację? Sprawdź sam!

Skutki zbyt twardego materaca

Zbyt twardy materac to problem, który zdecydowanie nie powinien być bagatelizowany. Wiąże się bowiem z wieloma nieprzyjemnościami, które mogą znacząco zaważyć na naszym komforcie i samopoczuciu. Najpowszechniejsze skutki, do jakich prowadzi spanie na zbyt twardej powierzchni, to:

Jeśli zauważymy te aspekty w naszym życiu, będzie to sygnał, że posiadany przez nas materac jest zbyt twardy.

Co zrobić, gdy nasz materac jest za twardy?

Jeśli nie mamy wystarczających środków, aby zakupić całkiem nowy model, możemy postawić na materac nawierzchniowy, który będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, a gwarantuje równie wysoki komfort. Świetny wybór to model Hilding Alt, który sprawi, że nawet najbardziej twarda powierzchnia stanie się miękka i przyjemna. Zastosowanie materaca nawierzchniowego wpłynie też pozytywnie na żywotność naszego głównego modelu, stanowiąc ochronę przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Z racji tego, że idzie on w parze z pokrowcem, możemy również liczyć na podwyższenie higieny snu. Oprócz tego pomocne może być też zaznajomienie się z rodzajami twardości, jakie posiadają materace. Zdobywszy tę wiedzę, łatwiej będzie dopasować nam idealny produkt dla siebie.

Jakie są twardości materaca?

Analizując twardości materaca, możemy wyodrębnić różne rodzaje. Pierwszym z nich jest twardość h2, którą wyróżnia się Hilding Rumba. Jest to opcja dla tych, którym zależy na równowadze - twardość tego materaca jest określana raczej jako średnia. Hilding Salsa to zaś model o twardości h3, który zapewnia solidne wsparcie kręgosłupa. Na końcu mamy twardość h4. To rozwiązanie zastosowano w modelu Hilding Pasodoble, z którego zadowoleni będą seniorzy, osoby zmagające się z problemami z kręgosłupem lub po prostu ci, którzy wolą twardsze podłoże.

Nie można ukryć, że zbyt twardy materac to nic dobrego. Z tego względu, gdy następnym razem będziemy kupować nowy model, zaznajomijmy się z różnymi rodzajami twardości, jakie gwarantują materace. W ten sposób dobrze dobierzemy produkt, a do tego unikniemy sytuacji, w której podłoże, na którym śpimy, wzbudza w nas dyskomfort.

Udostępnij

Zobacz też

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!
Łóżka / 2024-02-20

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!

Zobacz więcej
Jak poprawić jakość swojego snu?
Inne / 2024-02-13

Jak poprawić jakość swojego snu?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.