Zdrowy sen - czy poduszka ma znaczenie?

Zdrowy sen - czy poduszka ma znaczenie?

Akcesoria | 2021-11-15
Zdrowy sen - czy poduszka ma znaczenie?

Świadomość na temat tego, jak ważny jest zdrowy sen stale rośnie. Coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na materac, na którym śpi oraz pracuje nad wprowadzeniem do swojego życia nawyków, które mogą mieć ogromny wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Nie wszyscy wiedzą jednak, iż podłoże do snu nie jest jedynym elementem wyposażenia łóżka, który ma znaczenie.

Zdrowy sen, czyli kilka słów o tym, jak się wyspać

Świat pędzi coraz bardziej, a wiele osób w natłoku obowiązków zadaje sobie jedno podstawowe pytanie: jak się wyspać? Szalenie istotną rolę w tej kwestii odgrywają codzienne nawyki, na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi. Jednym z nich jest chociażby ograniczanie czynności wykonywanych w łóżku - należy dążyć do tego, by ten konkretny mebel służył jedynie do snu i wypoczynku. Zdrowy sen jest możliwy także dzięki unikaniu używek i uprawianiu aktywności fizycznej. Badania dowodzą również, że osoby prowadzące regularny tryb życia śpią zdecydowanie lepiej - oznacza to więc, że odrobina rutyny jest wręcz wskazana. W sypialni powinna panować odpowiednia temperatura, którą można zachować dzięki regularnemu wietrzeniu. Nie bez znaczenia pozostaje również oświetlenie oraz porządek, który - w miarę możliwości - zawsze powinien panować w tym pomieszczeniu. Ostatnim aspektem, którego nie należy bagatelizować, jest oczywiście dobrze skomponowane łóżko - znaczenie ma zarówno materac, stelaż, kołdra, a także poduszka.

Poduszka - dlaczego jest tak ważna?

Poduszka może wydawać się mało znacząca, jednak po chwili zastanowienia nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to element, który w znaczącym stopniu wpływa na komfort w trakcie snu. Ma bowiem dawać podparcie kręgom szyjnym, głowie i barkom - nieodpowiednio dobrana może więc skutkować porannym bólem w okolicach tych części ciała. Jest to ponadto element, który każdej doby, po kilka godzin w ciągu nocy, znajduje się bezpośrednio przy twarzy użytkownika. Ważne jest utrzymywanie jej w należytej czystości. Ta kwestia powinna być szczególnie istotna dla alergików - ich poduszka powinna być wykonana z materiałów hipoalergicznych, które nie nasilają uczulenia i nie wywołują podrażnień na skórze.

Jaką poduszkę wybrać?

Rynek sypialniany stale się rozwija, dlatego w sklepach pojawiają się coraz bardziej innowacyjne modele poduszek. W pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę na ich wymiary - długość i szerokość powinna być dobrana indywidualnie, zależnie od rozstawu barków użytkownika. Świetną propozycją dla osób prowadzących napięty tryb życia jest model Antistress Carbon, który - dzięki włóknom węglowym dodanym do pianki Visco - eliminuje skumulowane na powierzchni ludzkiego ciała ładunki elektryczne i łagodzi stres. Visco Balance jest z kolei idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących poduszki ortopedycznej - ergonomiczny kształt tego modelu zapewnia optymalne wsparcie głowy, karku i szyi, a ponadto doskonale dopasowuje się do potrzeb i pozycji ciała użytkownika. Podczas podróży doskonale sprawdzi się Visco Mini umożliwiająca obustronne użytkowanie i zwiększająca komfort snu podczas wakacji.

Jeśli cierpisz z powodu problemów z zasypianiem, słabej jakości snu lub jego niedostatecznej ilości, spróbuj wymienić poduszkę. To właśnie ten niepozorny element wyposażenia łóżka może mieć wpływ na pogorszenie Twojej wydajności i podupadanie na zdrowiu.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.