Zdrowy sen dziecka, o czym warto pamiętać?

Zdrowy sen dziecka, o czym warto pamiętać?

Inne | 2022-08-30
Zdrowy sen dziecka, o czym warto pamiętać?

Sen to najważniejsza czynność fizjologiczna dla człowieka. Podczas tego procesu nasz organizm regeneruje się i wypoczywa. Dla dzieci znaczenie snu jest jeszcze większe, ponieważ ich organizm i ciało stale się rozwijają. Jak więc zadbać o zdrowy sen najmłodszych?

Jak długo powinno spać małe dziecko?

W procesie dojrzewania zmienia się zapotrzebowanie na sen, dlatego jego długość jest różna w zależności od wieku dziecka:

Aby zapewnić dziecku komfortowy sen, należy wybrać odpowiedni materac. Hilding Safety Smyk to materac dla najmłodszych, który jest w pełni bezpieczny, a dzięki temu korzystnie wpłynie na zdrowy sen niemowlęcia. Materac dla dziecka Hilding Kołysanka zagwarantuje maluchowi wygodę oraz zabezpieczenie przed wilgocią, a wodoodporny pokrowiec pomoże utrzymać czystość. Hilding Dobranocka to nasza kolejna propozycja. Materac ten zapewnia doskonałą wentylację oraz relaksujący sen.

Jakie są korzyści ze snu?

Na co dzień możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele korzyści niesie za sobą zdrowy sen. Poniżej znajdują się niektóre z nich:

Co robić, a czego unikać przed snem?

Aby umożliwić dziecku komfortowy, a przede wszystkim, efektywny wypoczynek, należy wziąć pod uwagę rzeczy oraz czynności, których powinniśmy kategorycznie unikać przed położeniem dziecka do łóżka. Oto niektóre z nich:

Aby zadbać o zdrowy sen dziecka, przed jego zaśnięciem koniecznie powinniśmy:

Sen małego dziecka ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Jako rodzice, powinniśmy upewnić się, że maluch odpoczywa spokojnie i komfortowo. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę między innymi na to, jak długo śpi nasza pociecha.

Udostępnij

Zobacz też

Przeziębienie a sen
Inne / 2022-09-19

Przeziębienie a sen

Zobacz więcej
Poznaj właściwości pianki HR!
Materace / 2022-09-12

Poznaj właściwości pianki HR!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.