Źle dobrany materac, a nasze zdrowie

Źle dobrany materac, a nasze zdrowie

Akcesoria | 2024-01-25
Źle dobrany materac, a nasze zdrowie

Najlepszy materac to taki, który w pełni odpowiada na nasze potrzeby. Niestety, nie zawsze jest tak, że śpimy na podłożu, które jest do nas odpowiednio dopasowane. Może się to skończyć przykrymi skutkami, które wpłyną niekorzystnie nie tylko na nasz sen, ale i na zdrowie. Dowiedz się, jak źle dobrany materac oddziałuje na samopoczucie!

Zbyt twardy materac

Wygodny i jakościowy materac sprawia, że gdy tylko się na nim położymy, od razu możemy się zrelaksować. Możemy go poznać po tym, że stabilnie podpiera nasze ciało, a także pozwala naszym mięśniom się rozluźnić. Nie możemy liczyć na taki efekt w przypadku zbyt twardego materaca. Taki model podtrzymuje nasze ciało w sposób nierównomierny, przez co może pojawić się ucisk. Możemy doświadczyć też uczucia drętwienia lub cierpnięcia. Wynika to z tego, że zwiększony nacisk na niektóre części ciała utrudnia swobodny przepływ krwi. Oddziałuje niekorzystnie szczególnie na dolne i górne części pleców, intensywnie je obciążając. Twarda powierzchnia powoduje ponadto, że możemy mieć problem z rozluźnieniem mięśni i odprężeniem się. Taki materac na pewno nie będzie sprzyjał regeneracji organizmu.

Zbyt miękki materac

Zbyt miękki materac to również nic dobrego. Nawet dla tych, którzy normalnie przepadają za uczuciem miękkości i otulenia. Zbyt miękką powierzchnię snu możemy poznać przede wszystkim po tym, że kiedy się na niej kładziemy, doznajemy uczucia zapadnięcia się. Nasze ciało znajduje się wówczas w nienaturalnej pozycji, w której część mięśni jest skurczona, a część nie. Cięższe partie naszej sylwetki się zapadają, na skutek tego kręgosłup wygina się. Może to doprowadzić do silnych dolegliwości bólowych. W takiej sytuacji nigdy nie będziemy mogli się w pełni zrelaksować. Będziemy odczuwać dyskomfort, który uniemożliwi nam spokojny wypoczynek. Przyczyni się to do obniżenia jakości snu i może sprawić, że w ciągu dnia będziemy gorzej funkcjonować.

Jak wybrać materac?

Niech źle dopasowany materac pójdzie w odstawkę. Zapewnijmy sobie taki komfort, na jaki zasługujemy, inwestując w produkty takie jak materac Hilding. Sprawdzeni producenci materacy oferują szeroką ofertę artykułów, dzięki czemu na pewno znajdziemy taki model, który będzie idealnie do nas pasować. Jeśli zależy nam na stabilnym podparciu i ochronie kręgosłupa, postawmy na materace sprężynowe. Kompleksowo podtrzymują ciało, a do tego wyróżniają się znakomitą elastycznością punktową. Materace piankowe to z kolei opcja dla tych, którzy poszukują uczucia komfortu i miękkości. Pianka łagodnie otuli nasze ciało i zagwarantuje jakościowy, regenerujący sen.

Dyskomfort, ból pleców, niska jakość snu… Jest wiele nieprzyjemności, które wiążą się ze snem na źle dopasowanym materacu. Zamiast cierpieć, zainwestujmy w nowy model, który będzie odpowiadał nam w stu procentach. Dzięki temu zauważymy znaczną poprawę nie tylko w naszym wypoczynku, ale i w zdrowiu!

Udostępnij

Zobacz też

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!
Łóżka / 2024-02-20

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!

Zobacz więcej
Jak poprawić jakość swojego snu?
Inne / 2024-02-13

Jak poprawić jakość swojego snu?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.