Zwyrodnienie stawów a wybór materaca

Zwyrodnienie stawów a wybór materaca

Materace | 2021-02-19
Zwyrodnienie stawów a wybór materaca

Kiedy dokucza nam zwyrodnienie stawów szczególnie ważne jest, aby dobrać odpowiedni materac, który będzie zapewniał komfortowy sen oraz ulgę dla obolałego ciała. Dlatego dzisiaj podpowiemy jak taki model wybrać.

Wybór materaca, a chore stawy

Choroba zwyrodnieniowa stawów to problem, który dotyka szerokie grono osób. Wiąże się on bezpośrednio z uszkodzeniem chrząstki stawowej, co może przekładać się nawet na ograniczenie naszego zakresu ruchów. Przyczyn takich kłopotów jest naprawdę wiele: wskażemy tutaj między innymi częste zginanie kończyn, klękanie czy różnego rodzaju ciężką, pracę fizyczną. Dodatkowo potęgowaniu objawów sprzyja chociażby otyłość czy brak ruchu (tutaj jednak koniecznie musimy uważać na szczególnie obciążające dyscypliny sportu). Oczywiście poza odpowiednio dobranym leczeniem, bardzo ważna jest w tej sytuacji nocna regeneracja. Po pierwsze pod uwagę powinniśmy wziąć pozycję, w jakiej śpimy, a bezpośrednio na nią przekłada się materac. W przypadku, kiedy odpoczywamy na przykład na źle dobranej twardości nasze ciało może przybierać różne, nienaturalne ułożenia, które wpływają na naszą kondycję fizyczną - jaki więc najlepiej wybrać materac i które aspekty są najważniejsze?

Jak kupić materac przy zwyrodnieniu stawów?

Jaki materac w takim razie najlepiej jest wybrać? W szczególności powinniśmy zwracać uwagę na modele, które uzyskały status wyrobu medycznego, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zostały one wykonane z najwyższą starannością. Tutaj szczególnie istotnym aspektem będzie wysoka elastyczność punktowa danego produktu, która posiada bezpośrednie przełożenie na to, w jaki sposób powierzchnia reaguje na nasz ciężar ciała. Model taki ugina się tylko w miejscach, gdzie nacisk rzeczywiście jest wywierany, przez co otrzymujemy zdecydowanie wyższe jakościowo podparcie. Pamiętajmy, że w przypadku chorób zwyrodnieniowych bardzo istotne zapewnienie relaksu spiętym mięśniom, a w tym bez wątpienia wesprą nas zaawansowane technologicznie pianki, które łączone są ze sprężynami kieszeniowymi. Dodatkowo podkreślmy rolę siedmiu stref twardości, które w indywidualny sposób dostosowują się do każdej partii naszego ciała w zależności od jej potrzeb.

Materac o właściwościach medycznych

Na rynku znajdziemy wiele materacy, które reklamowane są jako wyroby pomagające pozbyć się dolegliwości bólowych, jednak warto postawić jest na sprawdzone modele, które muszą przejść przez szereg restrykcyjnych testów. Tak jest chociażby w przypadku Hilding Salsa z pianką Flexifoam, który świetnie rozkłada punkty nacisku, a także za sprawą dodatkowej warstwy pianki Visco dopasowuje się do kształtu naszego ciała, co wyraźnie zmniejsza napięcie mięśniowe. Dla tych z nas, którzy wolą mocniejsze podparcie dobrym rozwiązaniem będzie Hilding Pasodoble. Twardość stabilizuje tutaj chociażby naturalne włókna z agawy a także mata kokosowa. Całość została skonstruowana na bazie sprężyn kieszeniowych, które świetnie reagują na nacisk.

Dobrze dobrany materac leczniczy to podstawa jeśli chodzi o nasze zdrowie, a także dobre samopoczucie, dlatego wybierzmy model zgodny z naszymi potrzebami!

Udostępnij

Zobacz też

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!
Materace / 2023-09-19

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!

Zobacz więcej
Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?
Materace / 2023-09-12

Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.